Pomoc qnap 251d + hdmi

czerwony3

Passing Basics
Beginner
17 Grudzień 2018
16
7
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam wszystkich,

po kilku godzinach szukania dopadła mnie niemoc, dlatego proszę o pomoc. Jestem szczęśliwą posiadaczką qnapa 251d, wszystko działało przyjemnie, do momentu, w którym zdecydowałam, że skoro urządzenie zostało wyposażone w hdmi i stoi pod tv, to skorzystam z opcji HD Station - no i się zaczęło. Początkowo, w ogóle go nie widział, ale po zmianach ustawień rozdzielczości, odświeżania etc. zaskoczył, radość jednak była przedwczesna. Po ekranie logowania, pomimo lokalnego zainstalowania aplikacji do HD, oprócz tapety w bąbelki i wysuwanego widgetu od vnc, nic się nie pojawia. Brakuje opcji ustawień, zainstalowanych aplikacji, tak jakby w ogóle zainstalowany qts nie reagował? Naiwnie, ale spróbowałam go podłączyć do monitora pod HDMI, ale nic się nie zmieniło. Moja wiedza w zakresie tego typu urządzeń jest ograniczona, także będę wdzięczna za pomoc i wskazówki co może być przyczyną :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1270 Build 2020.04.10
Model serwera: QNAP TS-251d
 

Załączniki

  • Q_251D_HD.jpg
    Q_251D_HD.jpg
    137,6 KB · Wyświetleń: 64
apki mam zainstalowane, tzn. oprócz w ogólnym qts też w HD Station. Robiłam reset, a nawet po reinstalacji też nic się nie zmieniło.
Spróbowałam dzisiaj przywrócić go do ustawień fabrycznych i zainstalować przez HDMI, pojawiło się okno z opcją instalacji, potem instalował automatycznie podstawowe aplikacje tj. qts, chrome i hd player i wskoczyła znowu pusta plansza... nic nie ma, nie prosił o żadną konfiguracje. Zainstalowałam qremote i tam są widoczne te trzy aplikacje, ale nic się nie dzieje jak je uruchamiam, mogę wyłącznie zmieniać rozdzielczość, ale od 720x400@70.08 do najwyższej dostępnej nic się nie dzieje, po 1920x1080 pokazuje "brak sygnału".
 
wyłącznie, czy włącznie zdalnego nic nie pomaga, z różnymi kablami próbowałam już wczoraj, podobnie ze złączami w tv. Po przywróceniu ustawień i jeszcze raz uruchomieniu aplikacji qremote, włączyłam przez nią chrome i ku mojemu zaskoczeniu uruchomiła się, ale pod nią nic nie ma i działa tylko ona...
hd player też zadziałał, ale pulpit pusty, działa tylko poprzez włączanie aplikacji via qremote
 
ticket wysłany, jak odpiszą dam znać ;)
Hej :) długo to trwało, ale skończyło się wymianą urządzenia, która... nic nie dała. Problem leży gdzieś po mojej stronie. Od początku: zdalnie serwis qnapa nic nie wskórał, dlatego zaproponował zwrócić się do miejsca zakupu. W związku z tym, że nie upłynęło dużo czasu od zakupu wymienili urządzenie na nowe. HD jednak nadal odmawia posłuszeństwa, dzisiaj coś drgnęło, uruchamia się HD do pulpitu logowania, ale przy każdej próbie, po wpisaniu hasła, wraca do tego samego etapu, tj. pulpitu z możliwością logowania. Co ciekawe działa LinuxStation, ale bez dźwięku. Chciałabym zresetować ustawienia BIOS-u, ale wszystkie proponowane klawisze podczas rozruchu mnie tam nie przenoszą, macie może jakiś pomysł, co może być przyczyną?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hdmi
  2. Qremote