Pomoc QNAP 269l Single drive --> Raid1

moskitoPL

Passing Basics
Beginner
7 Wrzesień 2013
10
3
3
47
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Witam,

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Qnap`a z 3 TB dyskiem. Kilka dni temu dokupiłem drugi dysk i postanowiłem przeprowadzić migrację z single drive do Raid 1. Poleciałem zgodnie z instrukcją - Qnap zasygnalizował wyłączenie serwisów, a następnie przeszedł do migracji, która trwa już dobre 20 h. Dioda power mryga przemiennie raz zielony raz czerwony co by sygnalizowało o ile dobrze pamiętam, że proces idzie sobie powoli zgodnie z planem. Dziwne jest dla mnie to, że diody od dysków nawet nie drgną. Migracja z poziomu GUI doszła do 9 % i stanęła - zero reakcji, straciłem jakikolwiek dostęp. Przynajmniej na to wygląda. Czy jestem w jakikolwiek sposób sprawdzić czy coś się dzieje czy dać sobie na luz i czekać.

Firmware to 4.0.0. Z poziomu wyjścia hdmi mam tylko komunikat Bsh: /usr/bin/qcmd no such file or directory.

Dioda od Lanu co jakiś czas ostro zasuwa.
 
Poszedł restart. Odpialem drugi dysk i uruchomilem.

Wyglada na to, ze migracja sie zawiesila. zero bledow.

Wpialem znowu drugi dysk i zaczalem migracje. do 10% szlo ok. Teraz znowu stoi z ta roznica, ze moge sie zalogowac przez gui.

Stanelo na 10% i czas leci do przodu. Jak myslicie dac mu szanse czy ponowny restart?
 
Za duzo tez wlaczonych uslug nie mialem. Jezeli po przyjsciu do domu nic sie nie zmieni to proces puszcze od nowa. Wczesniej powylaczam co sie da.Dyski są nowe - 3TB Seagate ST3000DM001.Wedle wskazówek. Powyłączałem co się dało. Migracja idzie. Przekroczyła magiczne 10% i idzie dalej. Mam nadzieję, że nie wywali się w połowie.

Dzięki. :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Czytalem o tych dyskach. Nie sa takie zle jak sie wydaje :)

Wylaczenie reszty uslug w 100 procentach pomoglo. Raid 1 juz dziala.

Dzieki kaktus za pomysl z wylaczeniem uslug.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. czas migracji raid
  2. migracja Single RAID1