QNAP 409 pod Windows 7

izokom

Nowy użytkownik
Noobie
2 Sierpień 2009
13
0
1
Witam
Mam w sieci 2 Qnap TS 409.
Obecna wersja firmwaru'u:3.3.0 Build 0924T.
Do tej pory wspólpracował z PC pod Windows XP
Teraz przesiadłem sie na nowego PC pod Windows 7 ( 8GB Ram ) Intel Core I5.
Róznica jest taka ze wszystkie reacje Qnapa sa o wiele wolniejsze, wczytanie jakiegokolwiek katalogu trwa po wiele dłuzej. O co tu moze chodzic.
W katalogu public mialem kopie bezpieczenstwa pc.
Nowy ma nowa inna nazwe i chce skazowac starą. Zmienilem uprawnienia plikow na full dostep a i tak niektórych plikow nie moge usunąc. Jak sobie z tym poradzic?

Pzdr
GK
 
Hi

Przyczyną takiego zachowanie może być to, że Windows 7 wymusza "silny" NTLMv2 przy protokole cifs/samba (udostępnienie Windows) - rozumiem że z tym masz problem, a nie np z nfs, webdav czy też Web File Managerem ?

Możesz dla testu w QNAP zaznaczyć opcje "Allow only NTLMv2 authentication" - znajdziesz ją na zakładce Advanced Options w Network Service -> Microsoft Networking. Jeśli to pomoże to fajnie, ale możesz mieć wtedy problem z XP :p

Jeśli to nie pomoże, to ja bym zaktualizował firmware. Ten 3.3.0 ma już chyba ponad rok czasu. Możesz też sprawdzić, czy włączenie negocjowania NTLM w Windowsie 7 zlikwiduje Twój problem (wujek google na ten temat dużo wie, ale w razie czego mogę pomóc ;D )
 
U mnie nie ma advanced settings w tej zakładce.
Jest tylko:
-samodzielny serwer
-członek domeny AD
Co do softu szukałem nowszego, ale nie znalazłem, przynajmniej dla mojego Qnapa.

Wersja 3.5 wynika ze nie dla ts 409
Jedynie wersja 3.3.2 - próbuję sciągnać
Moze cos pomoze.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. "advanced options"