Pomoc Qnap 431 i podłącznie do LAN x2

kula

Nowy użytkownik
Noobie
5 Grudzień 2016
4
0
1
46
QNAP
Ethernet
1 GbE
Na wstępie chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post.

Moje pytanie brzmi:
Posiadam w moim TS-431 2xLAN. Mam podłączony w tej chwili jeden LAN1.
1. Czy jak podłączę LAN2 to zwiększą mi się transfery, czy to tylko backupowe łącze?
2. Podłączając LAN2 muszę wpiąć go w ten sam switch co LAN1? czy mogę np. LAN1 w router z switchem, a LAN2 w osobny switch, który jest spięty z routerem
3. Czy jak już odpowiednio wepnę LAN1 i LAN2 do sieci, to czy muszę coś jeszcze na QNAP ustawić w celu szybszej pracy, czy wszystko automatycznie się poukłada?

z góry dzięki,
Pozdrawiam,

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161102
Model serwera: QNAP TS-431
 
1. Czy jak podłączę LAN2 to zwiększą mi się transfery, czy to tylko backupowe łącze?
podłączysz kabel
3. Czy jak już odpowiednio wepnę LAN1 i LAN2 do sieci, to czy muszę coś jeszcze na QNAP ustawić w celu szybszej pracy, czy wszystko automatycznie się poukłada?
Nie, ustawienie sieci w trybie zaawansowanym wymaga znajomości konfiguracji sieci.
 
1. Czy jak podłączę LAN2 to zwiększą mi się transfery, czy to tylko backupowe łącze?
podłączysz kabel
3. Czy jak już odpowiednio wepnę LAN1 i LAN2 do sieci, to czy muszę coś jeszcze na QNAP ustawić w celu szybszej pracy, czy wszystko automatycznie się poukłada?
Nie, ustawienie sieci w trybie zaawansowanym wymaga znajomości konfiguracji sieci.
podłączysz kabel
?