Pomoc Qnap 453 Pro - nie wstaje po restarcie.

Cacek

Passing Basics
Beginner
18 Listopad 2014
13
4
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Dzisiaj mam bardzo dobry dzień, bo wiele rzeczy testuje moją cierpliwość :) Zmieniałem dziś router, bo odmówił posłuszeństwa. Jak już w miarę wszystko mi się udało odpalić, to próbuję wejść na NASa i coś się nie mogę podłączyć, na pingi też nie odpowiada. A że parę dni z niego nie korzystałem, to profilaktycznie chciałem zrobić mu restarcik. Podszedłem do niego, normalnie z poziomu menu w panelu na Qnapie zrobiłem shutdown, system się grzecznie zamknął. Wcisnąłem power, na panelu pojawiło się SYSTEM BOOTING, lecą sobie ochoczo >>>> i to by było na tyle.

Z dyskiem, bez dysku (mam na razie cały 1), ciągle tak samo. Zero beeeeeep, ale wyłączałem to swego czasu, na TV po HDMI również zero sygnału. Sieciówki się nie świecą, nic. Mogę go jedynie włączyć, oglądać SYSTEM BOOTING lub wyłączyć :)

Jakieś koncepcje co jeszcze mogę zrobić / sprawdzić, żeby zmusić go do działania?

Pozdrawiam,
Cacek
 
Dzięki za rady. Mam jeszcze jedno pytanko co do serwisu. Jaka wygląda procedura serwisowa? Można go reklamować bezpośrednio do QNAPa czy muszę przez sprzedawcę? Sprzęt kupowałem w Morelach.
 
Dzisiaj mam bardzo dobry dzień, bo wiele rzeczy testuje moją cierpliwość :) Zmieniałem dziś router, bo odmówił posłuszeństwa. Jak już w miarę wszystko mi się udało odpalić, to próbuję wejść na NASa i coś się nie mogę podłączyć, na pingi też nie odpowiada.
Sieciówki się nie świecą, nic.
Nie było burzy? Jesli wpinasz kabel sieciowy i sieciowki nie startują to sorry ale LAN'y są uwalone lub wyłączone w biosie.

Mogę go jedynie włączyć, oglądać SYSTEM BOOTING lub wyłączyć :)
Czy BIOS wykrywa USB DOM?
 
Coś mu musiało zaszkodzić, bo sieciówki nie świecą się żadne, a przed awarią działały wszystkie.

BIOS raczej nic nie wykrywa, bo w ogóle się nie podnosi, poza wentylatorami i panelem z przodu jest zero reakcji.

Co do samego zgłoszenia serwisowego do QNAPa, muszę normalnie założyć ticket na stronie helpdesk.qnap.com?