Qnap 453A - czy podoła ?

nowy57

Passing Basics
Beginner
28 Listopad 2015
16
2
3
44
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
witam
zastanawiam sie nad komfortem uzytkowania modelu 253A/453A , kiedys bylem zdecydowany na TS 470 (ale przerosła mnie kwota)
to na czym mi zależy:

1.komfortowe bez przycięć , oglądanie filmow przez KODI w formacie FULL HD z dzwiekiem 5.1 pass trought , polskimi napisami .srt bitrate max 50Mb/s (mam obecnie MED800 i radzi sobie wysmienicie)
2.ciagłe nagywanie z 4kamer 3Mpix (mam obecnie BCS-NVR04025ME i dziala wysmieniecie)
3.udostepnienie drukarki po sieci
4.rzecz jasna filmy/zdjecia/muzyka

1.czy ten sprzęt podoła jesli chodzi o jego wydajnosc ? czy jednak cos mocniejszego mi potrzeba (TVS-471-PTw przyszlosci z mozliwoscia rozbudowy do i7) chcialbym ogrniczyc powyzsze urządzenia do tego jednego qnapa .
2.jakie dyski HDD 3.5" (pojemnosc 4TB z racji dobrego stosunku ceny do poj) polecicie - tanie CICHE, nie musza byc TOP wydajne .
3.czy w salonie pod TV bedzie glosno i "denerwująco" ?




----
michal@nowakowie.com.pl
nikt nic nie podpowie ?
 
a ten 4 rdzenie CPU do czegoś potrzebne ?
451 ma dwa rdzenie ale ma za to większą bazową prędkość taktowania.

1. całości jestem pewnien poza pass-through,
2. po co zmieniasz coś co działa ?
3. pojdzie
4. pojdzie

NAS do salonu ? zły pomysł.
 
martwią mnie te kamery które beda w tle nagrywac non stop hmm 5-10MB/s (4kamery 3Mpix 25kl/s) stad obawiam sie o wydajnosc NASa podczas ogladania filmów
1.doczytalem ze producent rekalmuje dzwiek 7.1 wiec musi on byc dekodowany przez amplituner pass throught
2.aaaaa mialbym wsztsko w jednym miejscu :) , (rejestrator przeniosłbym w inne miejsce, mam obecnie taki kombajn w domy xero/skan/drukarka a tylko korzystam z wydruków wiec tez przeniósłbym w inne miesce kombajn a drukarke zwykłą usb zapiął do nasa)
przemyslalem sprawę :)
zdecydowałem sie i zakupiłem najmniejszą wersje 2 zatokową 253A , 1szt HDD WD RED 8TB oraz 16GB RAM .
potestuje sobie tą wersje ze słabszym prockiem , jesli bedzie to jakos dzialac ale procek bedzie wąskim gardłem to zakupie TVS 471 PT i wymienie procek na i7
szkoda ze tylko jeden forumowicz udzielił sie w temacie i metodą prob i błedów podejmuje decyzje .
 
szkoda ze tylko jeden forumowicz udzielił sie w temacie i metodą prob i błedów podejmuje decyzje


Witam
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie czy bedzie ci pasował w 100% to musisz sam sprawdzić bo każdy ma inne wymagania.Ja posiadam 453A tak do konca nie jestem z niego zadowolony myślałem że bedzie troszkę lepszy a inny powie że jest super. Ale widzę że zakupiłeś wieć możesz się też podzielic swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam :)
 
obawiam sie dwóch rzeczy:
1.głosnosci (jako ze urządzenie bedzie stało w salonie pod TV i nagrywało obraz z 4 kamer - wiec non stop zapis) nie wiem czy WD RED to najlepszy wybór
2.responsywnosci dzialania KODI podczas wlasnie pracy zapisu na HDD obrazu z kamer - czy nie przymuli
3.czy szyfrowanie sprzetowe znacznie spowolni zapis? uzywa ktos z was tej opcji ?
 
obawiam sie dwóch rzeczy:
1.głosnosci (jako ze urządzenie bedzie stało w salonie pod TV i nagrywało obraz z 4 kamer - wiec non stop zapis) nie wiem czy WD RED to najlepszy wybór
2.responsywnosci dzialania KODI podczas wlasnie pracy zapisu na HDD obrazu z kamer - czy nie przymuli
3.czy szyfrowanie sprzetowe znacznie spowolni zapis? uzywa ktos z was tej opcji ?


Mam osobiscie go w sypialni narazie a wiec tak jak nie chodzi dysk to jest cisza, też mam reda ale narazie jednego HDD jak jest cisza to go słychać wd ma specyficzny dzwięk jak wiesz.
Co do działania w strimingu mam meszane uczucia
szyfrowania nie używam ale podobno nie jest tak źle.
Tylko taka uwaga dobrze go zabezpiecz bo ja ostatnimi dniami mam bardzo dużo prób właman na serwer.

pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: nowy57