Pomoc Qnap 453A problem z podłączaniem wolumenów.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Surgeon

Passing Basics
Beginner
9 Grudzień 2015
23
10
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
Mam 4 dyski single, każdy zaszyfrowany Qnap jest "świeży", parodniowy jeszcze nie zapchany poważnymi danymi więc postanowiłem zainstalować update do 4.2.1 (beta). Wszystko było ok ale w pewnym momencie odłączyły mi się 3 dyski i został tylko jeden widoczny w Filestation. Problem się ponawiał po restarcie systemu. Nie wnikając zbytnio, wgrałem 4.2.0, jednak po reboocie problem pozostał. Gdy instaluje dwa pierwsze dyski to wszystko jest ok. Są widoczne, mam do nich dostęp w Filestation i w sieci lokalnej. Gdy próbuje doinstalować kolejne dwa wolumeny to wtedy odłącza mi się pierwszy i zostaje widoczny tylko drugi. Dysk trzeci i czwarty są tylko na chwilę widoczne a później nie mam do nich dostępu. Nie mam pomysłów co dalej z tym zrobić.

Przy drugim dysku jest notka aby sprawdzić system plików ale podejrzewam, że sprawdzanie potrwa wieki a to ostrzeżenie już mam od paru dni i wszystko grało. Znalazłem jakiś help z supportu Qnapa ale jestem zupełnie zielony w tym temacie. I zanim zacznę robić tę procedurę chciałbym się dowiedzieć czy to dobra droga? Czy w ogóle warto się w to bawić czy stawiać cały system na nowo?

http://qnapsupport.net/?page_id=4672

Czy takie rzeczy dzieją się przy każdym updacie Qnapa? Czy montowanie dysków w innej kolejności mogło spowodować ten problem?
Jest jakiś progress. Po ok. godzinie dyski zaczęły być widoczne w sieci lokalnej pod PC. Wszystko jest niby ok... jednak dwa dyski nadal nie są widoczne tym razem w Filestation :-/ Może "przywróc usawienia fabryczne/resetuj ustawienia" pomoże?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.