Pomoc Qnap blokuje wewnętrzne IP komputera

yahooo8

Passing Basics
Beginner
17 Kwiecień 2018
12
1
3
3
38
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Hej, od jakiegoś czasu QNAP blokuje moje wewnętrzne IP komputera i skutkuje to brakiem możliwości znalezienia go w Windowsie. Przez przeglądarkę mogę spokojnie wejść i odbanować IP ale po jakimś czasie znów banuje mi kompa. Używam jedynie Qfinder-a ale rzadko z niego korzystam choć działa w tle. Qnapa nie mam mapowanego, wchodzę na niego jeśli potrzebuję. Nie mam pojęcia, co może mi próbować się łączyć. Nie wiem jak to sprawdzić. Teraz miałem dzień po dniu taki problem.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6
Model serwera: QNAP TS-253b
 
1. dodaj ip kompa do whitelisty - Configuring the Allow/Deny List
2. znajdz usluge która to blokuje .. najczęściej to ten raz zainstalowane i zapomniane
Tak zrobię tylko znalezienie usługi, która się próbuje połączyć to większy problem bo nic specjalnie nowego nie instalowałem. Obstawiam, że jakaś apka po aktualizacji to chce robić.


Co jest w connection logs
?
W connection logs jest wszystko ok, tam są tylko prawidłowe logowania ale w logach zdarzeń mam to:

Poziom istotności Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Aplikacja Kategoria Zawartość
Ostrzeżenie 2019/07/10 23:04:00 System 127.0.0.1 Security Security Level [Security] Added IP address "192.168.0.52" to IP block list. Duration: forever.

Czyli mój komp 192.168.0.52 dostał bana i tyle.
Teraz dzieje się to za każdym razem jak go odbanuję to za jakiś czas znów ban.
Jest jakiś patent aby sprawdzić co próbuje się łączyć z Nasem ?
 
Wczoraj sprawdzałem netstatem i nic się nie łączyło z Nasem, dziś patrzę a jakiś czas po tym jak sprawdzałem QNAP znów zablokował kompa więc coś się jednak próbowało łączyć ale nie robi tego cały czas.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap blokuje ip komputera