Pomoc qnap cache nie działa

ypl

Entry Technician
Q Associate
21 Styczeń 2022
44
5
8
41
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Skofigurowałem cache, dodałem folder który ma być cacheowany. Intesywnie korzystamy z aplikacji QuMagie, ale cache z jakiegoś powodu jest pusty, nie chce się napełnić. Czy coś jeszcze trzeba zrobić żeby cache był używany?
 

Załączniki

  • qnap_cache.PNG
    qnap_cache.PNG
    258,1 KB · Wyświetleń: 66
Ja bym chciał, żeby te dane czyli filmy i zdjęcią, które są najczęściej używane, siedziały w cache'u. Czyli docelowy model jest taki, mam 20 terabajtów filmów i zdjęć, ale najczęściej otwieramy pewną pulę zdjęć i strumieniujemy najnowsze filmy, więc one powinny siedzieć w cache'u żeby to działało plynniej. Sama apka była zainstalowana na dysku NVME, ale zdjęcia i filmy są na macierzy dysków talerzowych.
 
Kudos dla pigers za rozwiązanie problemu, cache zaczął działać! Po przeniesieniu QuMagie na ten sam storage pool co folder wspomnienia cache zaczął działać. Słabe to troche, że nie mogę mieć apki na szybkim dysku nvme i danych na innym storage pool i korzystać z cache.
Mam kilka dysków 18tb seagate exos, 1 dysk ssd (zaraz zainstaluje drugi) i dwa dyski nvme. Obecnie w macierzy RAID5 są 18tb exos, w macierzy raid0 jeden nvme i jeden ssd, i jako systemowy jest jeden nvme. Dla mnie odczyt zdjęć i filmów jest kluczowy, więc chciałem mieć cache SSD+NVME tylko do zdjęć i filmów.
 
No tak, super, że w końcu działa, ale w takim razie, teraz to bym to inaczej zrobił i wszystko apki i dane na jednym storage pool postawił ...
A da się teraz cały system i wszystko przemigrować na drugi storage pool i ten obecny systemowy dysk nvme dodać do cache?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. exos