Qnap czy sprosta??

migo

Nowy użytkownik
Noobie
22 Luty 2010
1
0
1
Witam, przymierzam się do kupna jednego z serwerów Qnap (model tańszy do użytku domowego), lecz mam troszkę pytań do tego cacka ponieważ mam troszkę wysokie wymagania względem takich serwerów. Jest to mój pierwszy produkt tego typu do tej pory korzystam z komputera stacjonarnego z serwerem wydruku i stron internetowych.

Ale do rzeczy pytania:
1. Czy na tym serwerze mogę zainstalować Ubuntu wersja dla serwerów lub innego Linux?
2. Czy uda mi się bezpośrednio na dysk ściągać pliki z takich stron jak rapidshare, megaupload, hotfile itp. Jak tak to czy da się robić to przez jakiś program aby ustawić kolejkę?
3. Czy to ma Javę?
4. Jak ma Javę to jak wygląda z instalacja oprogramowania JDownloader który do życia potrzebuje tylko Javy?
5. Jakieś są problemy w konfiguracji drukarek jako serwer wydruku (posiadam dość przestarzałe modele)?

prosiłbym również o opinie konkretnych produktów jak ktoś chce ale tym to się dokładniej zajmę jak wybiorę model. Mój wybór padnie na urządzenie z tańszej pułki bo tylko do użytku domowego.

Bardzo dziękuję za pomoc.
 
1. Debian
2. Jesli zainstalujesz Debian'a to wtedy juz bedzie to zalezalo od tego jakie oprogramowanie sobie zainstalujesz. Pracujac na oprogramowaniu QNAP jest taka mozliwosc.
3. Java dla modeli 509/809/x39/x59 jest w formie paczki QPKG.
4. JDownloader jest programem z graficznym interfejsem uzytkownika. Instalacja tego jest nie mozliwa poniewaz serwer ten nie podlacza sie do monitora.
5. http://www.qnap.com/pro_compatibility_printer.asp
 
Kiedys na forum domowym JDownloadera znalazlem info, ze kilku zapalencow chialoby zobaczyc ten program na NASach Qnapa i S. Z tego co pamietam S jakos im w tym pomagalo. Sam jestem uzytkownikiem JD i jak tylko sie dowiem jak go zainstalowac to zaczne proby.
Z tego co pamietam to JD moze byc obslugiwany za pomoca interfejsu www. Nie wiem dokladnie jak to dziala, ale jak tylko sie dowiem to nie zapomne napisac.

Link do topicu na forum S, który moze troche pomoze w temacie JD.
 
Bez problemu sprosta. Trzeba ściągnąć Debiana i tightvnc, następnie wersję JDownloader MultiOS i na X-ach przez VNC działa