Wiedza QNAP ... Czy wiesz, że? (Cisco, Fujitsu, Intel, Synology, Asustor, VMware, Citrix, Microsoft...)

Discussion in 'Przed zakupem...' started by Silas Mariusz, May 19, 2014.

Loading...
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Silas Mariusz
  Offline

  Silas Mariusz SysOp Administrator

  Joined:
  Apr 5, 2008
  Messages:
  8,999
  Local Time:
  9:13 PM
  Ratings:
  +1,901 / 40 / -9
  Followers:
  40
  QNAP:
  TS-x77
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x77 1 GbE
  Aplikacje QPKG
  ... firma QNAP jako pierwsza wprowadziła system instalacji aplikacji dodatkowych QPKG.

  Intel Developer Forum
  ... QNAP jest głównym partnerem technologicznym firmy Intel. Obie firmy razem prowadzą seminaria Intel Developer Forum. Ponadto Intel projektuje procesory Atom, dedykowane dla serwerów NAS, które jako pierwsze trafiają do urządzeń QNAP.

  Asustor
  ... Asustor to firma, którą utworzył odłam ekipy firmy QNAP. Jej założycielem jest Shawn Shu, były dyrektor zarządzający CEO, odpowiedzialny za wieloletni rozwój firmy QNAP. Inwestorem firmy Asustor jest Asus, którego część należy również do Richarda Lee - właściciela QNAP Systems, Inc.

  IEI Integration Corp.
  ... QNAP jest częścią IEI Integration Corp., w której projektowane są płyty główne serwerów NAS? IEI specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach dla przemysłu. Fabryka i laboratoria IEI biorą udział w powstawaniu nowych technologi firmy Intel.

  Yocto Project
  ... projekt Yocto wspierany przez Intel Open Source był rozwijany w etapie produkcyjnym o koncepcje urządzeń QNAP. Chwilę później został poddany próbie wdrożenia o czym możesz przeczytać w oficjalnym Case Study.

  Cisco oraz Fujitsu-Siemens
  ... QNAP produkuje serwery NAS w ODM'ie dla Cisco i Fujitsu-Siemens. Urządzenia te przeznaczone są dla przemysłu. Ich ekskluzywne dodatkowe funkcje dopiero po kilku miesiącach znajdują swoje miejsce w oprogramowaniu QTS.

  Certyfikowane dla wirtualizacji
  ... serwery QNAP jako pierwsze były certyfikowane dla systemów wirtualizacji VMware, a później dla Citrix i Microsoft.

  Marketing
  ... kiedy inni koncentrują się na wodotryskach, QNAP wprowadza innowacyjne rozwiązania. Jedno z nich konkurencja nazywa Hybrid-RAID, a w serwerach QNAP, to zaledwie kilka procent tego co oferuje Storage Pool Manager.

  Developer Tools
  ... Synology na zmodyfikowany Optware mówi "Cross compilation framework". QNAP oferuje własny qbuild tool - czyli QDK do tworzenia paczek QPKG oraz toolchainy, na których powstają kolejne wersje QTS.

  Innowacyjność
  ... QNAP wprowadził innowacyjną w swojej klasie możliwość wirtualizacji systemów operacyjnych, która pozwala uruchomić np. Windows Server a na nim serwer poczty Exchange.

  Multimedia
  ... niebawem pojawią się serwery z bardzo wydajnymi oraz o znikomej emisji ciepła procesorami Intel Celeron. Dwu i czterordzeniowe procesory umożliwią bezkompromisowe uruchomienie wirtualizacji oraz sprzętową akcelerację wideo w XBMC. Obudowa z wytrzymałego plastiku zredukuje szum pracy dysków twardych. Taki cichy serwer bez chwili namysłu znajdzie swoje miejsce w salonie pod telewizorem.

  Interfejs QTS 4.0
  ... oprogramowanie QTS 4.0 ma już ponad rok. Niepodważalnie wodotrysk interaktywnego pulpitu jako systemu zarządzania wprowadził konkurencyjny producent Synology. UX - bo już nie UI, jest dziś rozwijany w QNAP'ie przez ich głównego projektanta, który przeszedł z Synology do QNAP.

  Oprogramowanie
  ... błędnie panująca opinia użytkowników mówi, że konkurencyjne oprogramowanie jest "lepsze". Więc dlaczego to właśnie QNAP produkuje serwery w ODM'ie dla światowej klasy producentów i jest strategicznym partnerem takich firm jak Intel czy VMware.

  Migracja
  ... "Wyciągnąłem 4 dyski i przełożyłem do nowego 6-dyskowego QNAP'a. Konfiguracja serwera i dane na macierzy były całe i zdrowe. W Synology taka operacja nie jest możliwa.", ... mówi Misiek, twórca popularnego serwisu CDRinfo.pl

  QNAP Club
  ... polskie forum QNAP Club, to pierwsze zregionalizowane forum jakie powstało na świecie w 2008 roku na temat serwerów NAS. I były to serwery QNAP. Kilka dni później pod polskim logiem QNAP Club zostało uruchomione niemieckie forum, które wystartował Christian Hirschel, a za nim Luciano Montefusco uruchamiając włoskie forum.
   
  • Lubię to! Lubię to! x 3
Thread Status:
Not open for further replies.