Qnap dla szkoły?

ManOnTheMoon

Passing Basics
Beginner
28 Grudzień 2016
12
3
3
43
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry bardzo, po długiej przerwie. Rozważam zaproponowanie Qnapa dla szkoły. Obsługiwałby dwie sale (około 40 hostów) plus sekretariat, bibliotekę i dyrekcję. SMB dla dzieci i kopię dla sekretariatu. Czy rozwiązania Qnap sprawdzają takich warunkach? Jeśli tak, to jaki sprzęt polecieć? Oczywiście cena ma znaczenie W tej chwili sambę obsługuje leciwy serwer. Mam też, alternatywę w postaci chmury. Dlatego post raczej jako rozeznanie.
 
Mysle, ze to swietny pomysl.
Oczywiście cena ma znaczenie W tej chwili sambę obsługuje leciwy serwer.
QNAP NAS TS-251D - 1569zł brutto
+ 2 dyski 6TB Seagate Dysk IronWolf 6TB 3,5 cala 256MB - 850zł brutto/szt.

Scenariusz pracy:
Utworzyć RAID 1 - mirror
Włączyć migawki - zabezpieczenie przed ransomware - pozwoli Ci cofnac pliki w przypadku nadpisania, zawirusowania i etc

Za ten pakiet otrzymujesz:
- prace grupową
- wymianę plików
- zabezpieczenie dokumentów przed wirusami
- możliwość udostępniania plików do nauki/pracy zdalnej

To naprawdę świetne rozwiązanie w czasach:
- popularności ransomware
- pandemii (nauki zdalnej)
 
Dziękuję za odpowiedź. A teraz jeszcze zapytam o wydajność. Przy jednoczesnej pracy 40 maszyn. Pewnie największe obciążenie będzie pod koniec lekcji. Jak wtedy wyglądają transfery. Ten model nie będzie za słaby? Pytam żebym nie został z tym jak Himilsbach z angielskim
 
Pewnie zapis prac dzieci tak 40 maszyn i backup z 5 komputerów.
 
Poradzi sobie. Co innego gdyby zapisywali gigowe projekty z Photoshopa. Wtedy trzeba byłoby sieć zrobić szybka. Ważne aby w szkole switche były 1 gigabitowe.
 
Są i w sumie będą wymieniane na nowsze. Zobaczymy jak budżet wytrzyma. A jakiś UPS polecisz do tego?
 
UPS dla wirtualizacji, baz danych czy macierzy w RAID 5 to konieczność. Dla RAID 1 mniejsza, ale pomocna. Myśle, że szkole to nawet może być wymóg UPS'a. Ja bym w niego szedł tak jak słusznie zaproponowałeś.
Sam używam CyberPower CP1300EPFCLCD. Tobie tak duży nie będzie potrzebny. Ale zerknij za modelem: CP900EPFCLCD.
 
UPS dla wirtualizacji, baz danych czy macierzy w RAID 5 to konieczność. Dla RAID 1 mniejsza, ale pomocna. Myśle, że szkole to nawet może być wymóg UPS'a. Ja bym w niego szedł tak jak słusznie zaproponowałeś.
Sam używam CyberPower CP1300EPFCLCD. Tobie tak duży nie będzie potrzebny. Ale zerknij za modelem: CP900EPFCLCD.

Bardzo dziękuję za pomoc. Czekam na decyzję :)
Witam,

tamten temat niestety upadł. Braki w budżecie ;-) Odżył natomiast teraz. Z nowym rokiem. Nie chcę zakładać nowego tematu. Czy polecilibyście taki sam zestaw? Może lepiej QNAP TS-253D-4GB?
Potrzebuję SMB dla około 30 stanowisk (jednocześnie - sala komputerowa). I ewentualnie backup 2 komputerów.
I odwieczne pytanie, dlaczego QNAP, a nie S? :D
Dziękuję!
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
UPS dla wirtualizacji, baz danych czy macierzy w RAID 5 to konieczność. Dla RAID 1 mniejsza, ale pomocna. Myśle, że szkole to nawet może być wymóg UPS'a. Ja bym w niego szedł tak jak słusznie zaproponowałeś.
Sam używam CyberPower CP1300EPFCLCD. Tobie tak duży nie będzie potrzebny. Ale zerknij za modelem: CP900EPFCLCD.

Bardzo dziękuję za pomoc. Czekam na decyzję :)
Witam,

tamten temat niestety upadł. Braki w budżecie ;) Odżył natomiast teraz. Z nowym rokiem. Nie chcę zakładać nowego tematu. Czy polecilibyście taki sam zestaw? Może lepiej QNAP TS-253D-4GB?
Potrzebuję SMB dla około 30 stanowisk (jednocześnie - sala komputerowa). I ewentualnie backup 2 komputerów.
I odwieczne pytanie, dlaczego QNAP, a nie S? :D
Dziękuję!

Jaki masz budżet na Qnapa bez dysków ?
 
UPS dla wirtualizacji, baz danych czy macierzy w RAID 5 to konieczność. Dla RAID 1 mniejsza, ale pomocna. Myśle, że szkole to nawet może być wymóg UPS'a. Ja bym w niego szedł tak jak słusznie zaproponowałeś.
Sam używam CyberPower CP1300EPFCLCD. Tobie tak duży nie będzie potrzebny. Ale zerknij za modelem: CP900EPFCLCD.

Bardzo dziękuję za pomoc. Czekam na decyzję :)
Witam,

tamten temat niestety upadł. Braki w budżecie ;) Odżył natomiast teraz. Z nowym rokiem. Nie chcę zakładać nowego tematu. Czy polecilibyście taki sam zestaw? Może lepiej QNAP TS-253D-4GB?
Potrzebuję SMB dla około 30 stanowisk (jednocześnie - sala komputerowa). I ewentualnie backup 2 komputerów.
I odwieczne pytanie, dlaczego QNAP, a nie S? :D
Dziękuję!

Jaki masz budżet na Qnapa bez dysków ?

Pewnie ponad 2000 zł. Z dyskami chciałbym się zamknąć około 3000 zł.
 
Mam na sprzedaż z FV dwu miesięcznego TS-453D 16GB - z kartą rozszerzeń QM2-2P i dyskiem M.2 500GB
za 3000 z FV mogę oddać. Stan - nowy, wszelkie akcesoria i opakowania.
 
Mam na sprzedaż z FV dwu miesięcznego TS-453D 16GB - z kartą rozszerzeń QM2-2P i dyskiem M.2 500GB
za 3000 z FV mogę oddać. Stan - nowy, wszelkie akcesoria i opakowania.

Niestety używany sprzęt nie wchodzi w grę. Nawet nowy, z drugiej ręki. Pewnie będę musiał przedstawić kilka ofert do wyboru.
Oczywiście dziękuję. Prywatnie może skusiłbym się ;-)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Mam na sprzedaż z FV dwu miesięcznego TS-453D 16GB - z kartą rozszerzeń QM2-2P i dyskiem M.2 500GB
za 3000 z FV mogę oddać. Stan - nowy, wszelkie akcesoria i opakowania.

Niestety używany sprzęt nie wchodzi w grę. Nawet nowy, z drugiej ręki. Pewnie będę musiał przedstawić kilka ofert do wyboru.
Oczywiście dziękuję. Prywatnie może skusiłbym się ;)
Jeżeli będziesz już wysyłał zapytania ofertowe - podeślij do mnie również - jestem w stanie pomóc z nowymi również - wszystkie modele Qnapa oczywiście.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Mam na sprzedaż z FV dwu miesięcznego TS-453D 16GB - z kartą rozszerzeń QM2-2P i dyskiem M.2 500GB
za 3000 z FV mogę oddać. Stan - nowy, wszelkie akcesoria i opakowania.

Niestety używany sprzęt nie wchodzi w grę. Nawet nowy, z drugiej ręki. Pewnie będę musiał przedstawić kilka ofert do wyboru.
Oczywiście dziękuję. Prywatnie może skusiłbym się ;)
Jeżeli będziesz już wysyłał zapytania ofertowe - podeślij do mnie również - jestem w stanie pomóc z nowymi również - wszystkie modele Qnapa oczywiście.

Jeżeli masz sklep i wystawiasz FV, to daj proszę kontakt, a najlepiej podaj stronę sklepu.
Dzięki.
Pozdrawiam,
 
Tak, mam esklep - www,maxxtech.pl - jeszcze w trakcie uzupełniania i uruchamiania, lecz email'owo wszystko można zdziałać.
W razie "W" biuro@maxxtech.pl
Pozdrawiam.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Scenariusz migawki
  2. jaki qnap dla szkoły
  3. qnap dla szkoły