Qnap Dlna i Twonky Media

izokom

Nowy użytkownik
Noobie
2 Sierpień 2009
13
0
1
Od pewnego czasu mam problem z odtwarzaniem plikow z Qnapa TS 409 Pro korzystając z Dlna we wlasciwej kolejnosci.
Ze zdziwieniem stwierdziłem (nie chciało mi sie uruchamiac wieczorkiem Qnapa) ze ten sam katalog jak jest czytany z Pena wyswietla sie na odtwarzaczu strumieniowym prawidłowo np: 01 - Cheguei Meu Povo - Badi Assad .flac, a z Qnapa : Cheguei Meu Povo, cz
yli tylko tytuł utworu, jeden z tagów.

Odpaliłem wiec Xtreamera który ma mozliwosc korzystania z Upnp i z szukanaia po folderach i co sie okazało:
że ten sam folder odszukany po sciezce w sieci wyglada nastepująco:

01 - Cheguei Meu Povo - Badi Assad .flac
02 - Asa Branca - Badi Assad .flac
03 - Basica - Badi Assad .flac
04 - Nao Adianta - Badi Assad .flac
05 - One - Badi Assad .flac
06 - Voce Nao Entendeu Nada - Badi Assad .flac
07 - Viola Meu Bem - Badi Assad .flac
08 - O Verde E Maravilha - Badi Assad .flac
09 - Feminina - Badi Assad .flac
10 - Bachelorette - Badi Assad .flac
11 - Seu Delegado - Badi Assad .flac
12 - Estrangeiro Em Mim - Badi Assad .flac
13 - Bom Dia Tristeza - Badi Assad .flac
14 - The Being Between - Badi Assad .flac
15 - Valse d'Amelie - Badi Assad .flac
16 - Implorando - Badi Assad .flac
17 - In My Little White Top - Badi Assad .flac

A korzystając z Upnp ( tu i tu QnaP - ten sam folder ) otrzymujemy wynik:

Asa Branca
Bachelorette
Basica
Bom Dia Tristeza
Cheguei Meu Povo
Estrangeiro Em Mim
Feminina
Implorando
In My Little White Top
Nao Adianta
O Verde E Maravilha
One
Seu Delegado
The Being Between
Valse d'Amelie
Viola Meu Bem
Voce Nao Entendeu Nada

Czyli alfabetycznie bez nr utworów i w takiej kolejnosci jest folder odtwarzany co dla plyt koncertowych juz jest komiczne.
Wynika z tego, że problem stwarza albo Qnap, albo zaimplementowane do niego oprogramowanie Dlna
Qnap ma w tej chwili najnowszy soft: 3.3.0 Build 0924T
Upnp media server: Twonky Media Server 5.1.6

W poprzedniej wersji Media servera o poczatkowqej cyfrze 4 byla mozliwosc wyboru i zaznaczenia które tagi maja byc przez servre czytane, w tej wersji Twonky Media nie moge znaleźć.
 
Mam ten sam problem i rozwiązanie niestety nie jest proste w implementacji. Jest to tylko i wyłącznie wina serwera Twonky. Ustawienie kolejności wyświetlania z default'u oparte jest o kolejność alfabetyczną. Bez wiedzy bardziej technicznej nie ma możliwości dotarcia do serwera TM poprzez standardowy interface dostarczany z QNAP. Przydałaby się aplikacja, która umożliwiłaby edycję sposobu wyświetlania "jak, co i w jakiej kolejności" Poniżej odpowiedz supportu:

By default Twonky does sorting on the basis of title of the file.
If you wish to modify sorting order please modify view-definitions.xml at your own risk.
Here is an example where the some of the containers get a special sort order, it's the "Artist/album" container:
<container name='artistalbum' id='music/artistalbum' class='object.container.person.musicArtist' createClass='object.item.audioItem.musicTrack'>
<container name='allname' createClass='object.item.audioItem.musicTrack' class='object.container' >
<container buildon='upnp:album' albumart='1' sortcriteria='+pv:numberOfThisDisc,+upnp:eek:riginalTrackNumber' createClass='object.item.audioItem.musicTrack' class='object.container.album.musicAlbum' />
</container>
<container buildon='upnp:artist' class='object.container.person.musicArtist' createClass='object.item.audioItem.musicTrack'>
<container name='allname' createClass='object.item.audioItem.musicTrack' class='object.container' />
<container buildon='upnp:album' albumart='1' sortcriteria='+pv:numberOfThisDisc,+upnp:eek:riginalTrackNumber' createClass='object.item.audioItem.musicTrack' class='object.container.album.musicAlbum' />
</container>
</container>