QNAP do domku

looki76

Entry Technician
Q Associate
23 Sierpień 2014
68
18
8
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Słuchajcie. Mam jedno duże urządzenie w firmie - sama kupiłam i nawet sama skonfigurowałam.
A teraz pora na domek.
Czego oczekuję.
Urządzenia sieciowego - to na pewno
Mają działać na telewizorach i innych telefonach i tabletach zdjęcia - mam ich całe mnóstwo
Mają działać na telewizorach i innych telefonach filmy - płynnie. Najlepiej przez Wifi - w rozdzielczości HD
Miło jak będzie i muzyczka w iTunes

Maks dwa dyski - ale może być też jeden.
Aha i podoba mi się interfejs ten nowy, który mam w moim obecnym qnap.
Aha2. Czy można tak zrobić, że niektóre zdjęcia będą na hasło czy jakoś na użytkownika tylko w jednym urządzeniu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Mam jedno duże urządzenie w firmie - sama kupiłam i nawet sama skonfigurowałam.
A teraz pora na domek.
Gratulacje ! Nie było trudno ? :>

Mają działać na telewizorach i innych telefonach i tabletach zdjęcia - mam ich całe mnóstwo
Fajnie.

Mają działać na telewizorach i innych telefonach filmy - płynnie. Najlepiej przez Wifi - w rozdzielczości HD
WIFI i HD ? Nie da rady, chyba że całą sieć WiFi masz w standardzie N - jeśli chociaż JEDNO urządzenie nie działa w "N"ce - całość przełączy w wolniejszy tryb.

Miło jak będzie i muzyczka w iTunes
Polecam modele na Intelu.

Aha2. Czy można tak zrobić, że niektóre zdjęcia będą na hasło czy jakoś na użytkownika tylko w jednym urządzeniu?
Jeśli za pomocą wbudowanych programów to NIE.
Jeśli bardzo Ci na tym zależy, to trzeba sie troszkę pobawić ;)

Przechodząc do tego co tygryski lubią najbardziej czyli konkrety:

HS-251 + dwa dyski myślę 3 TB bez RAID (single disk, wykorzystujemy cała przestrzeń 3+3 TB, nie jest bezpieczniej)
albo RAID 1 (mamy 3 TB do dyspozycji, jest bezpieczniej, ale zawsze trzeba kopie zdjęć wrzucić na jaką Picase czy inne ImageShack)
+ UPS (nie lubimy gdy QNAPik sam sie wyłącza gdy prądu zabraknie, a szkodzi mu to)

Zaletą tego modelu jest to że ładnie się prezentuje koło TV i głośny nie jest.

PS: Nigdy nie stawiaj NASa w sypialni.
PS2: W QNAPie można zapuscić playliste i odtwarzać sobie z komputera na sieć w domciu. (Zrobiłem to i nawet działa :p Pozdrowienia dla @Silas Mariusz za cierpliwość)Jeśli oglądasz seriale to Ja i Mariusz możemy Ci pokazać jak pobierać serial na QNAPa, pobrać napisy do niego i oglądać sobie na TV/tablecie.
 
WIFI i HD ? Nie da rady, chyba że całą sieć WiFi masz w standardzie N - jeśli chociaż JEDNO urządzenie nie działa w "N"ce - całość przełączy w wolniejszy tryb.
No dobrze, wszystkie komputery w domu to w sumie nowe "jabłuszka"

Jeśli za pomocą wbudowanych programów to NIE.
Nie bardzo rozumiem. Czyli jakieś coś jak DLNA ale na hasło się nie da?

HS-251 + dwa dyski myślę 3 TB bez RAID (single disk, wykorzystujemy cała przestrzeń 3+3 TB, nie jest bezpieczniej)
albo RAID 1 (mamy 3 TB do dyspozycji, jest bezpieczniej, ale zawsze trzeba kopie zdjęć wrzucić na jaką Picase czy inne ImageShack)
+ UPS (nie lubimy gdy QNAPik sam sie wyłącza gdy prądu zabraknie, a szkodzi mu to)
Muszę patrzeć jeszcze na portfel, więc mogą być nawet budżetowe rozwiązania.

PS: Nigdy nie stawiaj NASa w sypialni.
A to dlaczego?:p

PS2: W QNAPie można zapuscić playliste i odtwarzać sobie z komputera na sieć w domciu.
Korzystam z itunes - nie uznaję innych rozwiązań.
TS-251 też nie jest aż taki głośny.
"Tu bi onest" ja zasypiam przy TS-451 wypchanym czterema dyskami 3.5"
^
(to be honest)

Mam dziurę w ścianie w przedpokoju i w tej dziurze jest szafeczka i tam wpadają wszystkie inne kabelki niż do elektryki, więc tam można schować to ustrojstwo, prawda?
 
nie potrzebuje tego traktowac jako coś eleganckiego na pólce - bo mi się to to nie podoba.
 
  • Lubię to
Reakcje: whitemax
No dobrze, wszystkie komputery w domu to w sumie nowe "jabłuszka"
A tablety i telefony masz w "N" ? Pewnie nie, bo tak jak pisałem jedno urządzenie które nie działa w N i po zawodach.

Nie bardzo rozumiem. Czyli jakieś coś jak DLNA ale na hasło się nie da?
W DLNA nie możliwości zahasłowania folderu. Musiałabyś przeglądać za pomocą przeglądarki WWW, gdzie najpierw musisz się zalogować a dopiero potem możesz oglądać zdjęcia. Chyba że ja czegoś nie wiem ...

Muszę patrzeć jeszcze na portfel, więc mogą być nawet budżetowe rozwiązania.
Może być nawet model zaproponowany przez Mariusza, możesz na początek wziąć jeden dysk, drugi spokojnie można dodać potem. :)

Mam dziurę w ścianie w przedpokoju i w tej dziurze jest szafeczka i tam wpadają wszystkie inne kabelki niż do elektryki, więc tam można schować to ustrojstwo, prawda?
Jak będzie tam troszkę powietrza się wymieniało to spokojnie wystarczy.

QNAP wybredny nie jest, trza mu ino prądu i kawałek sieci. Na UPS będą nalegał bo widziałem co prąd robił z urządzeniami, uwierz nie chcesz naprawiać sprzętu po awarii prądu. Lepiej zapobiegać niż leczyć!
 
pigers - ok, ups tak, muszę kupić - wiem.
Jeden dysk na start wystarczy - ale jaka baza ostatecznie?
Co do hasłowania folderów - nadal nie wiem co zrobić. będę szukać złotego środka.
 
Nie powiem cena jak na dom, dość wysoka - chyba zacznę zbierać albo dorabiać :p
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
TS-251 podłączony po HDMI do telewizora:
5926-6b50cf9833bddb60aaf292df4294b1ad.png
5927-ec4f0aaeb6295cf8b43aa31433287213.png
5928-4b665b8bae4304d2c9e3598e4c8d77da.png
5929-4793fcbf7ad5d3843db27f63415a9cfb.png
5930-0f95c17bb8b4807cfbf69e32c66d506a.png
 
Nie kuś :p - nerkę sprzedam...
 
Otrzymałem TS-451 na testy i miałem wrócić po 2 tygodniach. Całe i niecałe szczęście przypaliłem obudowę papierosem. Dziś każdy film włączam na tym serwerze.
 
  • Wow
Reakcje: whitemax