Qnap do domu.TS-231 czy raczej TS-251. Cz.1"Czarny poniedziałek, czyli 231 wraca tam, skąd przybył".

betnet

Passing Basics
Beginner
28 Wrzesień 2016
20
6
3
39
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Hej.

Każdy popełnia błędy... a na pewno ja popełniłem jeden. Kupiłem QNAPa TS-231. Wiadomo, Cena Czyni Cuda. Niby poczytałem, niby się dowiedziałem. Model i tak o wiele droższy i lepszy, niż dotychczas używany od firmy zaczynającej się na „L” a kończący się „enovo”, prawie siedem stówek bez dysków. Zależało mi na Plexie... no na Youtube, że Plex jest, że śmiga.... w opiniach że jest i działa. Jak zamówiłem, to i przyszedł. Rozpakowałem... no pikny. Podłączanie. Żaden ze mnie sieciowiec, IT czy inny informatyk, ale podłączenie, konfiguracja, chmura... łatwizna, za rączkę prowadzą. Połączyłem, się spersonalizowałem, wgrałem filmy, zdjęcia, archiwa i co tam jeszcze. Potem aplikacje. No nie do przebrania, wszystko plus VAT. Nie przebrałem przez wszystkie, nie ma szans. Synchronizacja chmur, dyski zdalne, dostęp z Honolulu i z Psiej Wólki (pozdrawiam), serwery wszelkiej maści, w tym MySQL... garściami nie przebierzesz.

Dobra… Film, wieczorem puszcze sobie film. Hmmmm…. Plex, gdzie ten Plex, ten plex jest w….. kurna!!! Nie ma!!! Przecież oglądałem na TyTuba, że jest, i że śmiga…. Ooooo ….. już wiem. Usunięty z najnowszego firmwara dla modeli TS-X31 (4.2.2 z września 2016), no jasna cholera. Albo Plex, albo najnowszy firmware. Ale ja chcę to i to!!!

Dobra. Trudno. Bywa. Włączę wbudowanego serwera DLNA (Streaming Add-on). Działa. Film leci, bez problemu, gładko i bez lagów. Aha, no to napisy. Napiprojekt? Są. Dawaj napisy. Aha, ten serwer nie wspiera napisów…. Ok. Twonky. Twonky wspiera napisy. Są, lecą. No to ciepłe (już) piwo i oglądamy. A no tak, za późno. Jutro na 6:45 do roboty. Z filmu nici.

Dobrze, pobawię się jeszcze wieczorkiem. Filmik na komórkę zapuszczę (Qvideo). Hmmm pierwszy nie działa, drugi nie działa…. No co jest? Aaaaa brak w modelu transkodowania w locie. Ale… kto by na komórce chciał filmy oglądać…

A może Ramu mu mało? Tak. To pewnie to… więcej Ramu, dokupię i zamontuję Ramu. Jaki tu Ram…. Hmmmm…. Oczętom nie wierzę…. Wlutowany. Mogę sobie dokupić…. cebuli, ale Ramu do 231-tki już nie.

Monitoring: 96,98,97,98,100,100. Co to za liczby zapytacie? Tak, tak, to obciążenie procesora. Ech.

Włączam kolejną chmurę (GoogleDrive) i cyk, cyk, cyk „Strona niedostępna” czy coś tam coś tam. QNAP zarżnięty…. Trzeba czekać…. Czekam. Dostępny. Na minutę. Procek się już pali. Niby 2 rdzenie, niby zegar 1,2. Ale cóż: ARM.

Po chwili (zbyt późnego) zastanowienia telefon i mówię: „Dzień dobry. Chciałbym zamówić kuriera.”



Ps: Za parę dni recenzja laika dla QNAP TS-251 – już w drodze :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ktory 251? Bo widze ze jest kilka: bez literki, 251c, 251a... Na moje oko roznia sie prockiem i pewnie ktorys ma tez ram wlutowany. Kuedys bylo prosciej. A jeszcze masz modele zaczynajace sie od tsa, z androidem prosze ja Ciebie. Tak sobie czytam to forum i szukam zastawienia jakiegos, albo rady co wybrac... Do takiego zastosowania jak kolega pisze wyzej: bckp, chmura, bajki, filmy, bez zadnych mysql czy wirtualek.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
251 bez literek. Około 1000zł. Mam parę dni i narazie spoko. 251A jest jednak 400 zł droższy. Na potrzeby multimediów, chmur i backupu w domu absolutnie starczy. Kup wersję 4GB albo rozszerz pamięć do minimum tej wartości. Ja kupiłem kość 4GB i połowy rzadko używa. 231 naprawdę nie ma sensu. Ciągle na limicie przy jakiejkolwiek aktywności. Szkoda czasu i nerwów. Pozdrawiam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam
W chwili obecnej czekam za zamówionego TS-231p przesiadka z (Zyxel NSA310)
Myślałem do tego momentu jak nie przeczytałem kilku postów na tym forum, że zrobiłem dobry zakup a tu okazuje się coś innego.
Czytając recenzje w rożnych portalach byłem przekonany o dobrym zakupie, rozważałem zakup TS-251 i nigdzie nie znalazłem większej różnicy.
Więc zastanawiam się nad zwrotem (jeszcze nie otrzymałem paczki) i dołożeniem dosłownie 150 zeta do TS-251.
Szkoda że tak późno znalazłem to forum.

Ale dobrze się stało że znalazłem ten post 2 dni po zamówieniu i mam szansę dokonać zamiany na dużo lepszy model

-------------------------------------------------------------
Pozdrawiam Rafał
Opieka informatyczna firm Warszawa
-------------------------------------------------------------
 
Nawet się nie zastanawiaj ;)
 
Szkoda tylko że zapłaciłem już
Ale myślę że sklep nie będzie robił problemu

-------------------------------------------------------------
Pozdrawiam Rafał
Opieka informatyczna firm Warszawa
-------------------------------------------------------------
Najbardziej zależy mi na zainstalowaniu mssql express pod subiekta reszta funkcji np transkodowanie nie jest mi potrzebne
Udało się jestem szczęśliwym posiadaczem TS-251 jeszcze tylko większy ram bo mam 1 GB a to jednak mało :)
Hmm a ja tyle lat męczyłem się na NSA310 a tu takie małe cudo
Pozdrawiam