Pomoc QNAP (File Station 5) niewidzi zewnetrznych dysków/napędów USB

pkvv

Passing Basics
Beginner
7 Lipiec 2018
29
11
3
44
Mikołów i Lublin
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witajcie,
Szanując zasadę nowy problem/przypadek - nowy post postanowiłem opisać swój problem ale do rzeczy.

Zmotywowany nie jako postem: Udzielamy pomocy - Problem z montowaniem dysku USB
Postanowiłem sprawdzić jak to jest u mnie.
Podpiąłem najpierw pendrive pod przednie USB i system wykrywa (pierwsza myśl u mnie wszystko OK). Podpinam pod ten sam port teraz dysk HDD i też go wykrywa, czyli u mnie wszystko gra? Otóż niestety nie.
Próba znalezienia dysku lub pendrive w FileStation spala na panewce bo go nie wyświetla.
Klikanie na odnośnik/link do dysku bezpośrednio z ikony powiadomień (na screen-ie poniżej niebieski napis "BlueTV: 1,82TB/ 257.30...") uruchamia FileStation i przenosi do katalogu Multimedia na dysku SSD ("systemowy").
Sprawdziłem wszystkie porty USB i efekt zawsze ten sam.

upload_2018-10-7_21-12-6.png


Upór sprawił iż chciałem sprawdzić czy może KODI zobaczy dysk (jestem wzrokowcem i kiedyś widziałem tam "USBdrisk" wśród opcji wyboru danych).
KODI widzi dyski i pendrive-y na wszystkich portach USB oraz czyta z nich dane bez problemu.

upload_2018-10-7_21-48-13.png


Pytanie: Jak zmusić FileStetion do wykrywania dysków USB?

Dzięki.

P.S. Jeżeli mnie pamięć nie myli problem występował od początku gdy kupiłem NAS ale zrzuciłem to na karb braku doświadczenia z nową platformą.

Wersja oprogramowania Firmware:4.3.4.0695 Build 20180830
Model serwera: QNAP TS-451A
 
a działasz jako admin w FileStation ? tylko admin ma prawo zabawy USBkami

Dzięki za odpowiedź.

Ze względów bezpieczeństwa nie korzystam z konta admin. Ustawiłem innego user-a w grupie administratorów i na nim pracuję.
Jak słusznie zasugerowałeś w tym przypadku konto admin jest wymagane. Tzn. zalogowałem sie jako admin i dyski już są w FileStation.
Bardzo dziękuję za podpowiedź.

Zastanawia mnie dlaczego KODI widzi dyski skoro do HD Station loguję się przez user-a z mocno ograniczonymi prawami (poza grupa administratorów)?
HD Station może ignorować uprawnienia user-ów?
 
a działasz jako admin w FileStation ? tylko admin ma prawo zabawy USBkami


Ciekawostka.
Inni (niż admin) użytkownicy mogą mieć dostęp do dysku USB przez dodanie uprawnień dostępu (RO lub RW) w Foldery Współdzielone/Shered Folders.

upload_2018-11-4_17-32-21.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Problem z montowaniem dysku USB
  2. montowanie dysku usb
  3. qnap nie widzi dysku USB
  4. montowanie