Qnap HDMI 1080p(4K) Kodi

candidate

Entry Technician
Q Associate
5 Październik 2017
75
3
8
54
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Właśnie zastanawiam się nad zakupem nowego NASa do przechowywania danych oraz chciałbym podłączyć NAS przez HDMI do projektora ( audio rozumiem że również z NAS przez miniJack do głośników ? ) i wyświetlać na nim obraz w FullHD i ewentualnie aby w przyszłości była możliwość oglądania bez problemów w 4K i to wszytko przez KODI za pomocą pilota.

Czy poniższe urządzenia poradzą sobie z takim zadaniem bez problemu ? Ewentualnie które doradzacie ?

- TS-251
- TS-253A
- TS-453A
 
- TS-253A
- TS-453A
Poradzą sobie ale nie ze wszystkimi filmami 4K. Nie pamiętam jak to się nazywa ale większość filmów 4K jest zapisanych w formacie 10, czy jakoś tak (jest temat na forum).

Jeśli ma być 4K to wybrał bym teraz - TS-253B.

Pilota jeszcze ani razu nie użyłem. Na tel nagrywasz Kore i nim sterujesz Kodi.
 
Dzięki śliczne za info :)

Ten 253B jednak sporo droższy od reszty ale rozumiem że bez problemów sobie poradzi z 4K ? Czy jest jakaś alternatywa ?

Jeszcze pytanko odnośnie audio - rozumiem że podłączę zwykle głośniki na miniJack do qnap i dźwięk będziesz szedł właśnie przez miniJack zamiast po HDMI ?
 
W teorii tak, a w praktyce to się dowiesz jak sprawdzisz. Może być tak ze po jakieś aktualizacji przestanie Ci działać Jack =P.

Ja posiadam wersję TS-253A i niestety z najbardziej popularnym formatem w 4K sobie nie radzi. Raz miałem film w 4K i obraz był super (mimo tego ze mam TV FHD).

Patrzyłem na procesor i z tego co sie doczytałem to przetwarza film w 4K i Kodi daje sobie z tym rade wyśmienicie. Aby dokładniej to sprawdzić trzeba wejść w specyfikacje procesora.

Osobiście nie mam innej alternatywy. Może coś od S, ale ich produkty są lekko droższe.

Jeśli tylko ma służyć do filmów, może lepiej kupić dobrego Laptopa.
 
Dzięki za update :)

Odtwarzanie filmów na nasie nie jest priorytetem ale dość pożądaną opcją dlatego szukam urządzenia aby połączyć te dwie poniekąd sprzeczności ( bo nas generalnie przecież służy do czego innego ).
Chciałbym mieć taką opcję że np w razie czego zabieram nasa np. "na wycieczkę " podpinam do TV po HDMI i odpalam np film przez KODI sterując pilotem całkowicie niezależnie od sieci czy komputera...

Ale z tego co piszesz to wnioskuje żeby póki co w 4K w NAS się nie pchać i lepiej skupić się na FullHD to wtedy chyba nawet TS-251 by sobie poradził :)
 
Pchać się można. Jeśli masz taki sprzęt to nawet wskazane. Z jednej strony 4K to bujda, wolałbym HDR rozwijany. Z drugiej obraz jest lepszy, albo to już kwestia TV który nie jest sobie równy.

Co do noszenia NAS, to tego raczej nie robimy. No chyba ze nie mamy internetu. Jeśli mamy taką możliwość i na działce również Masz TV z MHL to polecam filmy puszczać przez Internet z podłączonym tel. do telewizora. Nic nie nosisz a filmy oglądasz z domu.

Niestety filmy FHD będą potrzebowały zarówno dobrego wysyłu z mieszkania jak i wystarczającej przepustowości żeby go obejrzeć w pełnej klasie.

Ja np. teraz będąc na końcu świata oglądałem sobie filmy z NAS znajdującego się w Polsce.
Inna sprawa ze możesz mieć Plexa w sowim TV, wtedy to już w ogóle fajnie, gdziekolwiek jesteś odpalasz TV a na nim Plex i masz te same filmy na każdym z TV podpiętych do Internetu oczywiście.

Ja np. mam wysłanych kilka zaproszeń do znajomych i jedna z nich korzysta z takiego rozwiązania i mojej biblioteki filmów.