QNAP HS-453DX-4G a późniejsze dodanie RAM

wieniu26

Nowy użytkownik
Noobie
27 Maj 2015
7
0
1
54
QNAP
null
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam serdecznie.

Chciałem zakupić HS-453DX-4GB ale by miał z możliwość dodania RAMu.

Na stronie producenta widnieje
Maksymalna pojemność pamięci: 8 GB (2 x 4 GB)

W internecie można znaleść pamięci RAM do tego modelu od 2 do 32GB w jednej kości.
Przykładowo :
Arbeitsspeicher 8GB DDR4 - QNAP HS-453DX-4G RAM kaufen


Ma ktoś rzetelne informacje na ten temat? Może ktoś dokładał RAM do tego modelu?
Można np. dokupić te 8GB i zamienić z 2GB ? Dałoby to 10GB RAMu.

Z góry dziękuję za informację.
Pozdr
Artur
 
Jak ktoś na forum napisał że wsadził więcej to znaczy ze wsadził i mu działa.

Nie możesz zrobić 10GB. Ram musi być w takich samych kościach tzn 8x2 16GB.

Producent zapewnia prawidłowe działanie przy 8.

Na forum jest lista wspieranych pamięci.
 
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Znajdę gdzieś w PL taniej?

QNAP HS-453DX-4G - NAS-Server - 4 Schächte - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD, 5 Hot Spare, 6 Hot Spare, 10-Hot-Spare - RAM 4 GB · BARAX OHG - Hamburg
Pozdr
Dostałem informację z QNAP i jest ona poniekąd inna :(

Zgodnie z tym co pisze intel ten CPU nie jest w stanie zaadresować więcej niż 8GB pamięci RAM.
Więc po włożeniu 32GB system rozpozna RAM, będzie pokazywał, że ma Pan 32GB,
ale nigdy nie uda się Panu wykorzystać więcej niż 8GB. Podsumowując wyrzuci Pan pieniądze w błoto.

:s
 
To już musza sie wypowiedzieć mądrzejsi ode mnie. Swoją droga nie chce mówić co masz robić ze swoimi pieniędzmi ale model HS-453DX w moim odczuciu jest wart maksymalnie połowę tego co teraz kosztuje.

Ogólnie 8 starczy Ci do wszystkiego. Więcej na tym Nasie i tak pewnie nie odpalisz. Chyba ze masz jakieś wymagania? Jeśli chcesz korzystać z tego jako urządzenie co "odpali 8K" to lepiej będzie jak kupisz NAS i Nvidie Shield. Wyjdzie taniej i lepiej.
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978
Na te chwile posiadam HP ProLiant MicroServer Gen8 i na nim ********* :)
Sprzęt pewnie lepszy od tego co zamierzam kupić.
Niestety priorytetem jest cisza.
Ma działać jako NAS rodzinny i Roon Server do muzyki i być bardzo cichy a raczej niesłyszalny.
 
Ja mam wiatrak i go nie słyszę za to dysk i owszem. Jak ci za głośno wyrzucić do szafu a Nvidia pod TV i tyle. Mam wrażenie że Qnap sprzętem którym jesteś zainteresowany to taki marketingowy bełkot. Mój też miał obsługiwać 4k =]. Swoja droga jak go kupisz sprawdź czy ten procesor obsłuży 4k 10bit.
 
Właśnie rzecz w tym, ze nie mam
możliwości schowania do szafy czy gdziekolwiek. W nocy dla mnie i tak mimo cichej pracy wiatraka jest słyszalny w salonie :(.
Dlatego najlepsze rozwiązanie to bezwiatrakowy NAS.
Nie zależy mi na filmach w kosmicznej rozdzielczości a raczej wygodzie i spokoju.
 
A może jest coś jeszcze podobnego lub bezgłośnego?
 
Niestety priorytetem jest cisza.

Dobry :)
Też rozważałem ten sprzęt, stanęło na TS-453Be.
Po ustawieniu wiatraka na tryb cichy, kręci się 548RPM.
To co delikatnie słychać, to chrobotanie dysków HDD. Na razie mam 2x 4TB WD Red. 2 TB są najcichsze w tej klasie.
Jeżeli dysków ma być w ogóle nie słychać, musisz pójść w SSD, najlepiej kompatybilne.

Pozdrawiam
Alt
 
Dzięki za informację.

Jeszcze chciałem zapytać ..
Na obecnym NAS (*********) mam dysk 3TB a na nim dane.
Czy wystarczy przełożyć dysk do nowego serwera i będą widoczne dane czy trzeba dokupować nowy dysk i kopiować na nowy dysk?
 
uuuu, czyli następny problem :(. Nie ma gdzie zgrać na bok 3TB :(
I tak zaczynają się kłopoty.
 
Jak żyć.

Wrzuć na dysk Google. Albo zainwestuj w drugi dysk. Może dysk na USB będzie dobrym rozwiązaniem. Czarny piątek idzie to Amazonie na promocjach coś się znajdzie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HS-453dx