Pomoc Qnap i chromecast w jednym stali domku

Esc

Entry Technician
Q Associate
19 Wrzesień 2018
65
10
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Co jakis czas glownie gdy dzieciaki sa chore uzywam combo Qnap ktory wysyla filmy na Chromecasta/Mirascreena. W tym celu zawsze logowalem sie poprzez strone www mojego qnapa uruchamialem filestation szukalem filmu/bajki i klikajac prawym przyciskiem wybieralem transmisja strumieniowa do... tam wybieralem moje urzadzenie chromecast/mirascreen i dzieciaki mogly po chwili ogladac.

Ostatni raz z tego korzystalem w okresie swiateczno noworocznym a wiec okolo miesiac temu. No i jak mozna przypuszaczac cos nie dziala i to jest pytanie dlaczego. Czy ktos ma pomysl.

Co ciekawe czasem zadziala kiedy zrobie restart Qnap, modem, lapek i chromecast, ale sam Qnap restarci sie okolo 7 a do pelnosci kolo 10 minut, modem zreszta niewiele krocej wiec zabawa srednia.

Niestety fakty sa takie, ze Qnap w miedzyczasie otrzymal duza aktualizacje, Win10 niestety tez, a i moj dostawca Upc tez aktualizowal oprogramowanie w modemie wiec troche nie wiem gdzie szukac.
 
Nie wiem jakiego masz NAS ale było takie narzędzie kiedyś:
upload_2019-2-1_20-39-21.png
 
U mnie na mojego TS-219P+ nie ma Cinema mam cos takiego jak Video Station ale po pierwsze w sumie to nie chce instalowac dodatkowych aplikacji z ktorych nie korzystam a po drugie to jakby nie w tym problem. Teraz sie jeszcze przyjrzalem.

Pomimo iz urzadzenie Chromecast/Mirascreen loguje sie do Wifi i faktycznie widac go, mozna go konfigurowac itd to Qnap go nie widzi jako urzadzenie "Sieciowy odtwarzacz multimediów" (obrazek). Tak jakby gdzies port byl blokowany (moze po jakims czasie) czy cos. Sam nie wiem.
 

Załączniki

  • qnap.png
    qnap.png
    18,9 KB · Wyświetleń: 40

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-219p
  2. transmisja strumieniowa na tv