Projekt QNAP i inne pasty pod CPU

U

Usunięty użytkownik pigers

Guest
@daniel_t - rzucam rękawice !

1. na tapete idzie Thermalpad Thermal Grizzly Carbonaut 32 x 32 x 0,2mm do mojego TS653D

upload_2020-9-16_19-41-10.png


Thermal Grizzly to niemiecka firma znana przede wszystkim z niezwykle wydajnych past termoprzewodzących. Ich flagowy produkt, pasta Kryonaut wygrywa w większości testów termicznych i zyskała zaufanie niezliczonej liczby klientów. Rozwiązania Thermal Grizzly kierowane są nie tylko do użytkowników domowych, ale i profesjonalnych overclockerów. Wykorzystuje się je również w przemyśle.

Thermal Grizzly Carbonaut to thermalpad składający się z polimeru na bazie nanocząsteczek węgla o wysokiej przewodności cieplnej sięgającej aż 62.5W /mK. Tak wysoka przewodność to jednak nie jedyna z zalet.

Thermal Grizzly Carbonaut to zdecydowany lider w kwestii trwałości. Materiał z jakiego wykonano thermalpad nie podlega praktycznie żadnym procesom rozkładu, zatem jego właściwości są stałe, a żywotność niemal nieograniczona (mówi się o nawet 15 latach). Ponieważ Carbonaut nie posiada warstwy kleju, można z niego korzystać wielokrotnie.

Elastyczna struktura z włókna węglowego zapewnia doskonałą przewodność, która dorównuje pastom termoprzewodzącym ze średniej półki wydajnościowej. Niemniej jednak Thermalpad Thermal Grizzly Carbonaut zostały zaprojektowane z myślą o trwałości, a nie ekstremalnym podkręcaniu. Ważny jest również nacisk kontaktowy; im mocniejszy docisk chłodzenia do powierzchni CPU/GPU tym lepsza przewodność. Dzięki elastyczności Carbonaut mamy pewność, że thermalpad idealnie wypełni powierzchnię między tymi elementami. Nie bez znaczenia jest również wygoda aplikacji – wystarczy położyć Carbonaut na IHS.

Ważne: Carbonaut jest przewodnikiem elektrycznym – należy unikać stykania thermalpada z tranzystorami lub transformatorami

Kradzione z opisu aukcji allegro gdzie kupiłem!

2. Nie wiem z czego jest zrobiony radiator w w/w QNAPie - jesli nie jest to aluminium - to jako drugi test pójdzie "Pasta Thermal Grizzly Conductonaut - 1 gram"

upload_2020-9-16_19-41-26.png


Pasta Thermal Grizzly Conductonaut - 1 gram

  • Ultra wysokie przewodnictwo termiczne
  • Podwyższona zawartość indu
  • Najlepsza wydajność w klasie spoiw termicznych
  • Łatwe nakładanie za pomocą syntetycznej igły
Produkt posiadamy i wysyłamy od ręki

Pasta termoprzewodząca, z dokładniej ciekły metal Thermal Grizzly Conductonaut to płyny amalgamat kilku metali. Ich skład został dobrany w taki sposób, aby zagwarantować najniższe możliwe temperatury bez chodzenia na kompromisy. Conductonaut adresowany jest dla zaawansowanych użytkowników oczekujących produktu o najwyższej wydajności.

Oferuje doskonałe rozpraszanie ciepła, jednak sprawdza się wyłącznie przy temperaturach przekraczających 8 °C, co wyklucza ją z zastosowania prze ekstremalnym podkręcaniu za pomocą ciekłego azotu, albo freonu.

Thermal Grizzly Conductonaut to pasta termoprzewodząca będąca ciekłym metalem, przeznaczona do zastosowań wymagających bardzo wysokiej wydajności. Zalecana jest dla doświadczonych użytkowników. Thermal Grizzly Conductonaut jest termoplastycznym ciekłym metalem na bazie stopu eutektykowego.

Specjalna mieszanina metali takich jak cyna, gal oraz ind. Dzięki długim badaniom Conductonaut odznacza się bardzo wysoką przewodnością cieplną i doskonałą stabilnością nawet przy długotrwałym używaniu. Ze względu na swój skład nie może być nakładany na aluminiowe elementy, ponieważ spowoduje ich korozję.

Metal dzięki swojemu składowi chemicznemu ( cyny, galu i indu) osiąga niespotykane przewodnictwo cieplne na poziomie 73W/mk.

UWAGA! - nie można stosować na aluminium. Nałożenie tej pasty może powodować utratę gwarancji na procesor. Procesor nie znajduje się w zestawie, został pokazany wyłącznie w celu ilustracyjnym.

Też kradzione z allegro.

Jakieś mądre testy do przeprowadzenia , poza wygrzewaniem ? :>
 
Ofc wal Pan dpuguru, indexowanie, qsirch oraz film w plexie bez włączonego hardwarowego transkodowania. Trochę pójdzie pod kurek nas dłuższą chwilę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Moj poczciwy i9 idzie pod 96% na każdym rdzeniu i jest to skąd niego spory wysiłek przez jakąś chwilę. Dpuguru też daje popalić trochę, to oczywiście docker go szukania duplikatów.
Żeby nie było - oficjalnie dołączam do wyzwania - liquid i mata zamówione. W poniedziałek będę podmieniał ;]
Zmiana planów, uda się w niedzielę, paczka do paczkomatu i po byczeniu mogę zająć się ważnymi rzeczami;)
 
Możesz go wyjąć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sorry za podwójny, coś Internet nie domaga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz jestem na plaży ale widziałem na tablecie film, jak chłop uszczelniał dookoła jakaś pasta - może to być sposób


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
US $30.08 14% zniżki | 1U serwer ...enie pasywne https://a.aliexpress.com/_BTFIa3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Miedziak, dał kilka stopni na minus. Krótsza kultura pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Złapiesz po przekątnej - powinno być ok. Poza tym podstawka już była - z i3, więc tylko zmieniłem radiator :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pasta