QNAP i podłączenie Spotify do systemu stereo

balegro

Nowy użytkownik
Noobie
8 Październik 2012
5
1
3
Warszawa
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Cześć, zastanawiam się nad kupnem nowego NAS, którego potrzebuję do następujących rzeczy.
1. Backup danych
2. Przechowywanie zdjęć i filnów
3. Muzyka

Chciałbym podłączyć muzykę ze Spotify oraz bibliotekę CD z NAS do mojego wzmacniacza stereo i zastanawiam się jak najlepiej to zrobić?
Karta USB z DAC? Może inaczej. Chętnie posłucham osób, które to już zrobiły.
Jaki model QNAP będzie optymalny?

Dzięki.
 
Cześć, zastanawiam się nad kupnem nowego NAS, którego potrzebuję do następujących rzeczy.
1. Backup danych
2. Przechowywanie zdjęć i filnów
3. Muzyka

Chciałbym podłączyć muzykę ze Spotify oraz bibliotekę CD z NAS do mojego wzmacniacza stereo i zastanawiam się jak najlepiej to zrobić?
Karta USB z DAC? Może inaczej. Chętnie posłucham osób, które to już zrobiły.
Jaki model QNAP będzie optymalny?

Dzięki.

Moze z uzyciem Chromecasta? U mnie dziala to sie sprawdza bardzo dobrze
 
Potrzebuję z NAS sygnał audio wprowadzić na wzmacniacz. Czy Chromecast mi na to pozwoli? Raczej nie.
 
Potrzebuję z NAS sygnał audio wprowadzić na wzmacniacz. Czy Chromecast mi na to pozwoli? Raczej nie.

Jak wzmacniacz ma HDMI to bez problemu (a nawet jak nie ma to mozna uzyc chromecasta audio). Ja mam chromecasta podlaczonego pod ampli i nie ma problemu ze strimem muzyki z NASa i jak i serwisow streamingowych
 
Chciałbym podłączyć muzykę ze Spotify oraz bibliotekę CD z NAS do mojego wzmacniacza stereo i zastanawiam się jak najlepiej to zrobić?
Karta USB z DAC? Może inaczej. Chętnie posłucham osób, które to już zrobiły.
Ja używam wycofanego już z produkcji Squeezebox Classic.
Do tego soft Logitech Media Server (LMS) dzialjący przez przeglądarke.
upload_2020-3-8_11-32-59.png


I Squeezebox Classic mam podłączony wyjsciem optycznym do amplitunera.

I oj nie, nie wyobrażam sobie Chromecast - to dwa rozne swiaty.

PS zamiast LMS można postawić Daphile.
Daphile – Digital Music Convenience for Audiophiles
Daphile musisz postawic na wirtualce a wiec potrzebujesz min. model QNAP TS-x51.

Poczytaj jakie urządzenia sieciowe obsługuje Daphile. Ale Daphile to jest własnie to czego Ty chcesz.
 
Wzmacniacz ma tylko wejście optyczne i/lub cinch.
 
I oj nie, nie wyobrażam sobie Chromecast - to dwa rozne swiaty.

A niby czemu? Mialem dwa Squeezeboxy (trzeci gdzies tam w szafie jeszcze lezy) i mam porownanie. Obydwa rozwiazania (tak squeezebox i chromecast) bardzo ladnie transortuja FLAC i inne bezstratne rozwiazania. Obsluguje sie to bardzo dobrze. NIe bardzo tu widze roznice w podstawowych kwestiach
 
Zastanawiam się czy możliwe jest podłączenie do gniazda PCI karty dzwiękowej z wyjściem optycznym?
 
Zastanawiam się czy możliwe jest podłączenie do gniazda PCI karty dzwiękowej z wyjściem optycznym?
Nie.

Lepszym rozwiązaniem jest urządzenie sieciowe z wyjsciem optycznym.

Tez bym szukal w tym kierunku.
Wzmacniacz ma tylko wejście optyczne i/lub cinch.

Jesli chcesz eksplorowac kierunek z chromecastem poszukaj chromecasta audio i kabelkiem optycznym.

aimages_na.ssl_images_amazon.com_images_I_71f3pP1XwgL._AC_SL1500_.jpg
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. spotify
  2. bubbleupnp
  3. spotify on qnap
  4. daphile