Pomoc QNAP - jak się zabezpieczyć? Przed utrata danych?

patryczekkqq

Passing Basics
Beginner
18 Sierpień 2018
26
0
1
36
QNAP
TS-210
Ethernet
100 Mbps
Cześć korzystam sobie z Qnapa już 5-6 miesiąc i jestem zachwycony. Niemniej po tym okresie dochodzę do wniosku, że wszystko super pięknie ładnie, ale?
1) Mam wsadzone dwa dyski - czy robi się na drugim dysku kopia, poprzez raid? I jak to sprawdzić?
2) Czy mogę ustawić, aby co jakiś czas zrobiła się np. na zewnętrzny dysk kopia zawartości nas np poprzez jakiś obraz?
Jaki program powinienem do tego wykorzystać?
3) No i w razie awarii (odpukać wypluć itp) jak to przywrócić?
Po prostu mądrze chce się zabezpieczyć.
 
Okej RAID 1 to nie backup - dziękuję to ważna informacja, a czy mogę sprawdzić, czy w ogóle mam ustawiony ten RAID1?
I jak to zweryfikować?
Czy mogę podłączyć do NAS poprzez usb dysk zewnętrzny i ustawić kopię? Czy jeżeli okazałoby się, że np. coś się wydarzy to
z tej zewnętrznej kopii mogę wszystko przywrócić?
 
Okej RAID 1 to nie backup - dziękuję to ważna informacja, a czy mogę sprawdzić, czy w ogóle mam ustawiony ten RAID1?
I jak to zweryfikować?
Czy mogę podłączyć do NAS poprzez usb dysk zewnętrzny i ustawić kopię? Czy jeżeli okazałoby się, że np. coś się wydarzy to
z tej zewnętrznej kopii mogę wszystko przywrócić?
"Pamięć masowa i migawki" -> "Pamięć masowa/Migawki" -> Wybierasz pule -> "Zarządzaj"
Tam masz informacje jakie masz dyski jak zbudowana jest grupa itp.

Czy mogę podłączyć do NAS poprzez usb dysk zewnętrzny i ustawić kopię? Czy jeżeli okazałoby się, że np. coś się wydarzy to
z tej zewnętrznej kopii mogę wszystko przywrócić?
Co do kopii możesz użyć "Menadżer kopii zapasowych" tam masz zakładkę "Dysk zewnętrzny" gdzie przygotujesz kopię na dysk podłączony przez USB czy eSATA.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia danych NAS na dysku usb