QNAP jako magazyn do przechowywyania i udostępniania zdjęć?

Benzo

Nowy użytkownik
Noobie
7 Lipiec 2019
9
1
3
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,

na wstępie napiszę, że świetne jest to forum :) i żałuję że jeszcze nie mam Qnapa.

Chciałbym zapytać o to jaki produkt dla mnie będzie najbardziej odpowiedni i czy to wogóle NAS.

Robię dużo zdjęć i mam kilka dysków zewnętrznych zawalonych fotografiami. Szukam rozwiązania, które pozwoli mi na przerzucenie gotowej sesji na serwer, podgląd jej na TV, kompie, dostęp do tych zdjęć bieżących poza domem, umożliwi wysłanie klientowi linka do gotowych zdjęć, żeby mógł je przejrzeć i pobrać. Z drugiej strony powinno to pozwolić na bezpieczne magazynowanie fotografii na dyskach np. przez 2 lata a kiedy braknie już im pojemności umożliwi takie ich archiwizowanie, żeby zawsze możliwe było wyjecie tych pełnych dysków i bezproblemowe podpięcie pełnego dysku do kompa, TV, przejrzenie zasobów z poprzednich lat.

Dzięki za odpowiedzi.
 
W zasadzie odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo krótka. To o czym piszesz to zadanie dla NASa i/lub dysku w chmurze.
Kwestia doboru sprzętu lub rozwiązania chmurowego to przestudiowanie tego forum i kilku linków z wujka google :)
O backupie jest w drugim wątku, który założyłeś. :)
 
cała niedziela mi tu zeszła :p