Pomoc Qnap NAS TS-251 - samoczynne restarty

tomitomk

Nowy użytkownik
Noobie
5 Luty 2016
4
0
1
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,
Zdecydowałem się na zakup Qnap NAS TS-251, zainstalowałem 2x 3TB WD RED, w układzie Raid1.
Jest podłączony do UPS-a aby nie było skoków napięcia itp, jednak codziennie sam się restartuje kilkukrotnie i za każdym razem pojawiają się logi:
1.
The system was not shut down properly last time.
2.
System started.
3.
[Volume NAS1] The file system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Check File System".

Ewidentnie jakby siłowo był resetowany, czasami kilka razy na dzień :(
Proszę pomóżcie gdzie szukać przyczyny?
 
Qnap całkiem nowy, zasilacz raczej nie powinien być trefny, na początku chodził bezproblemowo.
Aktualnie mam wersję 4.2.0. 20160119 - spróbuję zrobić aktualizację - i zobaczę. Dzięki.
EDIT: Wersja jest aktualna po próbie zrobienia aktualizacji. Skąd pobierałeś FIX-a?
 
Jak długo UPS ci podtrzymuje napięcie?
Postaraj się zatrzymać wszystkie usługi i obserwuj co się dzieje. Jeśli przy wyłączonych usługach dalej będą restarty to następnym krokiem powinno być sprawdzenie zasilacza jak koledzy wcześniej pisali (sprawdz też kabel zasilający od zasilacza, posprawdzaj przy wtyczkach, które lubią się łamać i przecierać)
Możesz też zainstalować Diagnostic Tool i zrobić zrzut. Może ktoś z bardziej zaawansowanych userów coś odczyta. Możesz też taki plik przesłać na helpdesk Qnapa.
W desperacji - możesz też wykonać reset qnapa + wgranie od nowa firmwaru 4.2.1. Możesz też spróbować wgrać np firmware 4.1.4 i zobacz czy na nim są problemy.
Ostatecznie - wysyłka na serwis (gwarancja)

Jak widzisz powodów i rozwiązań jest wiele.
 
Właśnie znowu się sam zrestartował :(
Nie badałem jak długo wytrzyma UPS, ale jest nowy a po to go mam aby zniwelować skoki napięć [nie było jeszcze sytuacji aby musiał podtrzymywać napięcie z powodu braku prądu].
Spróbuję jeszcze wgrać starszy firmware, a jeśli to nic nie da to wymiana zasilacza [dzisiaj nie mam skąd wziąć].
Wrzucam również zrzut całego NAS-a, może ktoś coś rozczyta z tego?
Próbowałem na innym zasilaczu - nic z tego, dalej się robiły restarty.
Postanowiłem przywrócić ustawienia systemowe - zrobić reset bez utraty danych, niestety bez powodzenia, dalej były restarty.
W akcie desperacji sformatowałem wolumen, i zrezygnowałem z RAID1 na ustawienia JBOD.
Jak na razie nic się nie dzieje. Czy uważacie że może to być jakiś powód?
 

Załączniki

  • Q15BB09952.zip
    235,2 KB · Wyświetleń: 33