QNAP NAS TS-h886-D1622-16G

smargul

Entry Technician
Q Associate
29 Październik 2009
35
5
8
40
QNAP
TS-h686
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich Qnapowiczów :)
Po kilku latach zabawy z Qnap TS-253 Pro czas na zmiany :)
Decyzja zapadła Mikołaj w tym roku bedzie na bogato :)
Mam pytanie dotyczące dysku SSD i Ram.
Dyski ssd beda na system i w Raid 1
- ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro są od razu z radiatorami
- Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO

Bardziej przemawiaja do do mnie Samsungi ale ten dysk z radiatorem tez kusi.

Co do ramu mozecie polecic cos sensownego , zastanawiam się nad 2 kościami 16 Giga

Pozdrawiam
 
Zarówno ADATA jak i Samsung dają 60 m-cy gwarancji i mają podobną wydajność - miałem dyski obu firm i nie widzę różnicy - robią co mają robić.
Idąc za poradą z forum kupiłem od chińczyka radiatory Jonsbo M2-3 M.2 2280 US $4.8 40% OFF|Jonsbo M2 3 M.2 2280 dysk twardy ssd aluminiowy radiator z podkładka termiczna dla komputerów stacjonarnych komputer stancjonarny układ chłodzenia akcesoria|Wentylatory i chłodzenie| - AliExpress - nie wiem ile tam jest miejsca na radiatory ale robią robotę, w stacjonarce z dobrym przewiewem temp dysku -20st. C w porównaniu do braku radiatora. Trzeba tylko pamiętać, że domyślne termopady są do dysków jednostronnych (z kościami po jednej stronie pcb) - ja miałem dwustronne i musiałem stosować cieńsze termopady.

Co do pamięci RAM procek obsługuje maks 2133MHz więc nawet jak kupisz szybsze to nie będzie dużej różnicy (może timingi trochę spadną ale czy będzie widać różnicę w wydajności nasa?). Co do firmy brałbym Crucial-e jak są gdzieś dostępne Crucial UDIMM DDR4, 16GB 2400MHz, CL17 ECC (CT16G4WFD824A) w Morele.net lub dedykowane (jeśli nie kosztują miliony monet).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. podkładka termiczna