Case Study QNAP NAS TVS-871T dla fotografów

Dyskusja w 'Recenzje, artykuły, wdrożenia, raporty i analizy' rozpoczęta przez użytkownika Silas Mariusz, 10 Sierpień 2016.

Ładowanie...
 1. Silas Mariusz
  Online

  Silas Mariusz SysOp Administrator

  Dołączył:
  5 Kwiecień 2008
  Wiadomości:
  6 033
  Miejscowość:
  Nowy Sącz
  Local Time:
  18:51
  Oceny:
  +1 340 / 30 / -5
  Followers:
  22
  QNAP:
  TVS-x71
  Ethernet:
  1 GbE
  TVS-x71 1 GbE
  awww.qnap.com_casestudy_thunderbolt_nas_871T_assets_img_header_1920.

  Serwer TVS-871T Thunderbolt™ 2 NAS o wysokiej wydajności i szerokiej gamie wygodnych funkcji. Przekonaj się, jak serwer TVS-871T może zostać najlepszym przyjacielem fotografa dzięki funkcjom pamięci masowej, kopii zapasowych i zarządzania nagraniami wideo.

  Profesjonalni fotografowie

  awww.qnap.com_casestudy_thunderbolt_nas_871T_assets_img_matt_s. Matthew Granger
  „Po sześciu tygodniach w trasie wracam do domu na tydzień i nie mam czasu na wielogodzinne oczekiwanie na skopiowanie materiałów. Szczególnie, że może to zająć kilka minut. Dziesięciokrotnie szybsze przetwarzanie umożliwia mi prowadzenie obecnego stylu życia i tak długie wyjazdy”
  -Matt Granger, profesjonalny fotograf z Australii

  awww.qnap.com_casestudy_thunderbolt_nas_871T_assets_img_bilder_s. Bilderbunker
  „Serwer NAS TVS-871T firmy QNAP z interfejsem Thunderbolt 2 to marzenie postprodukcji. Absurdalnie szybkie połączenia możliwe dzięki zastosowaniu interfejsu Thunderbolt 2 pozwalają na pracę bezpośrednio na materiale w rozdzielczości 4K.”

  -Hannah Nielke, asystentka montażysty w firmie Bilderbunker, firma produkcyjna mająca swoją siedzibę w Bawarii

  matt.

  Matt Granger
  Matt Granger to fotograf-portrecista, nauczyciel sztuki fotografii, poszukiwacz przygód i opiniotwórca, który mieszka w Sydney w Australii. Matt uruchomił kanał Matt Granger YouTube w 2011 r., który od tego czasu stał się najczęściej wyświetlanym niezależnym (nieposiadanym przez sprzedawcę detalicznego/hurtownika ani z nimi niestowarzyszonym) kanałem w serwisie YouTube. Obecnie ma on 364 000 subskrybentów, 1644 filmy i ponad 2 miliony wyświetleń miesięcznie. Dodatkowo Matt prowadzi witrynę internetową i aktywnie korzysta z mediów społecznościowych.

  Matt Granger - Home

  Problem

  Wraz ze wzrostem liczby aparatów o wyższych rozdzielczościach i obsługujących wideo 4K fotografowie i filmowcy odczuli drastyczny wzrost wymagań związanych z miejscem do magazynowania. Karty pamięci mieszczą teraz do 256GB danych, a karty o większej pojemności są niedostępne, więc podczas codziennego fotografowania i filmowania bardzo łatwo jest wyczerpać dostępne miejsce. Podczas ostatniej, sześciotygodniowej podróży Matt Granger zrobił ponad 15 000 zdjęć przy użyciu aparatów obsługujących duże rozdzielczości i zarejestrował więcej niż 100 godzin wideo 4K, co wymagało aż 2TB pamięci. Problemem było więc znalezienie szybkiego i bezpiecznego rozwiązania do długoterminowego przechowywania prac.

  Rozwiązanie
  W związku z tym, że głównie używanymi przez Matta Grangera stacjami roboczymi są Mac Pro® i MacBook Pro®, uważa on serwer QNAP TVS-871T ze złączem Thunderbolt™ za idealne rozwiązanie do przechowywania własnych prac. QNAP TVS-871T z czterordzeniowym procesorem Intel® Core™ i5/i7 i 16GB pamięci RAM jest pierwszym na świecie potrójnym rozwiązaniem Thunderbolt™ DAS/NAS/SAN iSCSI, które zapewnia wydajność, przepustowość i opcje łączności pozwalające na zwiększenie produktywności artystów i pracowni kreatywnych.

  Złącze Thunderbolt™

  Thunderbolt™ zapewnia maksymalną przepustowość sięgającą20 Gb/s (dwudziestokrotnie większą niż w przypadku zwykłych sieci Ethernet), a tym samym ogromne szybkości kopiowania i edycji obrazów i wideo.

  Edycja wideo 4K w czasie rzeczywistym

  Pliki wideo 4K są ogromne, a ich edycja i przesyłanie wymagają dużej przepustowości. Dzięki dostępnej przepustowości na poziomie 20 Gb/s takie pliki można edytować na bieżąco bez utraty klatek lub konieczności kopiowania na lokalną stację roboczą.

  Ochrona przez zastosowanie konfiguracji RAID

  Zarchiwizowane obrazy i wideo lub ich kopie zapasowe to siła życiowa środowisk twórczych, takich jak fotografowie czy filmowcy. Dzięki obsłudze macierzy RAID model TVS-871Tzapewnia bezpieczeństwo i eliminuje obawy o utratę danych w razie awarii dysku.

  Pamięć masowa i możliwość rozbudowy

  Model TVS-871T obsługuje osiem dysków twardych, co zapewnia64 TB* całkowitej pojemności pamięci masowej przed sformatowaniem. Oprócz tego obsługuje on moduły rozszerzające z interfejsami Thunderbolt, które umożliwiają zwiększenie całkowitej pojemności pamięci masowej do 448 TB* i spełnienie przyszłych wymagań związanych z przechowywaniem rosnącej ilości danych.
  *Z zastosowaniem dysków twardych o pojemności 8TB.

  awww.qnap.com_casestudy_thunderbolt_nas_871T_assets_img_matt_img_1.

  Korzyści
  Serwer QNAP TVS-871T zapewnił Mattowi Grangerowi miejsce do bezpiecznego przechowywania prac i platformę edycji obrazów w wysokiej rozdzielczości i wideo 4K w czasie rzeczywistym. Niezwykła szybkość TVS-871T dała mu możliwość skupienia się na pracy. Matt nie musi już czekać na skopiowanie i przetworzenie materiałów. Dzięki serwerowi TVS-871T jako podstawowej platformie magazynowej Matt Granger może teraz mieć pewność, że jego życiowa twórczość będzie bezpiecznie przechowywana i wszystko pozostanie w zasięgu ręki na wypadek, gdyby chciał edytować lub opublikować swoje materiały.


  Link: https://www.youtube.com/watch?v=zcek_DpNgJ8


  awww.qnap.com_casestudy_thunderbolt_nas_871T_assets_img_matt_img_3. awww.qnap.com_casestudy_thunderbolt_nas_871T_assets_img_matt_img_2.

  Bilderbunker
  Bilderbunker to mała firma produkcyjna mająca swoją siedzibę w Bawarii. Jej celem jest dostarczanie materiałów o wysokiej jakości zgodnie z zasadą „Wasze wizje przedstawione z naszej perspektywy”. Zatrudnia zespół niezwykle oddanych i utalentowanych pracowników. Można w niej zamówić wszystko — od fikcji przez programy po nowe media.
  Geekpictures | Augsburg Munich Berlin

  Wyzwanie
  Branża wideo i multimediów stale się zmienia, dostosowując się do nowych formatów, technik i trendów. Mianownikiem wszystkich tych zmian pozostaje potrzeba powiększania pamięci masowej, z jaką muszą się mierzyć twórcy zawartości multimedialnej. Aby ją spełnić, firma Bilderbunker szukała niezawodnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, które wystarczyłoby na wiele lat i umożliwiło skalowanie procesów postprodukcyjnych zgodnie z wymaganiami wideo w rozdzielczości 4K.

  Rozwiązanie
  W przeszłości firma Bilderbunker korzystała z podobnych produktów, ale miała obawy co do bezpieczeństwa i funkcjonalności. Przypadkiem firma dowiedziała się o rozwiązaniach QNAP, a następnie zdecydowała o wdrożeniu modelu QNAP TVS-871T. Jest on wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Core™ i5/i7 z 16 GB pamięci RAM i jest pierwszym na świecie potrójnym rozwiązaniem DAS/NAS/SAN iSCSI z interfejsem Thunderbolt™, które zapewnia wydajność, przepustowość i opcje łączności rewolucjonizujące infrastrukturę IT małych i średnich przedsiębiorstw.

  • Łączność Thunderbolt
   Pliki wideo 4K są ogromne, a ich edycja i przesyłanie wymagają dużej przepustowości. Dzięki dostępnej przepustowości wynoszącej aż 20 Gb/s (dwudziestokrotnie większej niż w przypadku normalnej sieci Ethernet) pliki te są kopiowane niezwykle szybko.

  • Szybkie kopiowanie przez USB
   Nowy materiał może zostać błyskawicznie zaimportowany na serwer NAS przez podłączenie kamer do portu USB na przednim panelu i naciśnięcie przycisku kopiowania.

  • Transkodowanie online
   O ile 4K to docelowa rozdzielczość w wielu projektach firmy Bilderbunker, o tyle możliwość transkodowania do formatu 1080p i innych rozdzielczości ułatwia wyświetlanie podglądu na wielu różnych urządzeniach, takich jak komputery, telewizory inteligentne i smartfony.

  • Niemal natychmiastowe wyszukiwanie plików
   Podczas importowania starszych nagrań i multimediów znalezienie niektórych plików może być trudne, ponieważ mogą nie być uporządkowane ani zapisane w sposób przyjazny dla użytkowników. Dzięki opracowanemu przez QNAP, zastrzeżonemu mechanizmowi wyszukiwania Qsirch takie pliki można łatwo znaleźć na podstawie słów kluczowych, metadanych, daty/godziny i innych warunków.

  • Inne opcje łączności
   Oprócz dwóch portów Thunderbolt 2 serwer TVS-871T udostępnia wiele innych opcji łączności z sieciami i urządzeniami USB. Wyposażono go w dwa porty 10 GbE do szybkich sieci, cztery porty 1 GbE do zwykłych sieci i pięć portów USB (3 x 3.0, 2 x 2.0) do podłączania dodatkowych urządzeń i pamięci masowych.
  Korzyści
  Serwer QNAP TVS-871T przyczynił się do zwiększenia produktywności w firmie Bilderbunker nawet o 40%. Wdrożenie tego rozwiązania umożliwiło efektywniejsze przetwarzanie zawartości, skrócenie czasu produkcji i szybsze dostarczanie materiałów klientom. Łatwość obsługi modelu TVS-871T uwolniła pracowników od monotonnego zarządzania danymi, dzięki czemu teraz mogą przeznaczać cały swój czas na tworzenie zawartości. Model TVS-871T jest centralnym elementem infrastruktury IT firmy Bilderbunker i stanowi solidną podstawę rozwoju działalności biznesowej oraz dalszego dostarczania materiałów o wysokiej jakości.

  Modele serwerów QNAP NAS dla fotografów
  adownload.qnap.com_Origin_i__images_product_items_233_1.
   

Poleć tę stronę