QNAP TS-110 - Do domu?

ZymiT

Nowy użytkownik
Noobie
19 Grudzień 2009
3
0
1
37
Witam wszystkich, jestem tu nowy i planuje zakupić QNAP TS-110 do domu, czy zadziała jeżeli wsadzę dysk twardy Western Digital Caviar Black WD6401AALS 640 GB? Także kupuję kamerę IP firmę Vivotek do monitorowania domu i także z detektorem ruchu, TS-110 rozpozna te kamerę czy trzeba wgrać sterowniki? Jeżeli na kamerze wykrywa ruchu to zapisuje do TS-110, jak wrócę do domu to można odtwarzać zdjęcia lub filmu kto to był? Jeszcze jedno czy bez problemu ściąga pliki z rapidshare z konta premium bez ograniczenia transferu? jest mozliwosc wstawianie listę z linkami do ściągnięcia z rapidshare, jeżeli wstawię z 10-90linkow to nie zamula się?

Wesołych Świąt
Krzysiek
 
ZymiT napisał:
czy zadziała jeżeli wsadzę dysk twardy Western Digital Caviar Black WD6401AALS 640 GB
Tak, jest na liście kompatybilności - http://www.qnap.com/pro_compatibility.asp

ZymiT napisał:
kupuję kamerę IP firmę Vivotek do monitorowania domu i także z detektorem ruchu, TS-110 rozpozna te kamerę czy trzeba wgrać sterowniki?
Nie musisz instalować żadnych sterowników.
Prawie wszystkie kamety IP Vivotek są obsługiwane przez QNAP - http://www.qnap.com/pro_compatibility_camera.asp

ZymiT napisał:
Jeżeli na kamerze wykrywa ruchu to zapisuje do TS-110, jak wrócę do domu to można odtwarzać zdjęcia lub filmu kto to był?
Ogólnie w Surveillance Station(stacji monitoringu) na QNAPie z tego co widze nie ma opcje detekcji ruchu. Ale da się ten problem ominąć.
Jeśli twoja kamera obsługuje detekcje ruchu, może zalogować się do niej(ma własny panel), ustawić ją oraz miejsce wysyłania filmów w których wykryty został ruch, wskazujesz ftp QNAPA, udział(folder) Qrecordings(jaki chcesz, jest to domyślny dla stacji monitoringu) i problem rozwiązany.

ZymiT napisał:
Czy bez problemu ściąga pliki z rapidshare z konta premium bez ograniczenia transferu?
Z mojej strony nie mam żadnych problemów, z ściąganiem plików z rapidshare.

ZymiT napisał:
jeżeli wstawię z 10-90linkow to nie zamula się?
Są specjalne programy(Qrapid oraz Qraptor - juz nierozwijany), które wysyłają linki do QNAPa - zamiast dodawania pojedynczo linków, wklejasz je wszystkie za jednym razem.
Wysyłanie takiej ilości linków trwa ok 1-5 min.
Qnap box w trakcie ściągania nie zamula :)

Wesołych Świąt