QNAP TS-110 vs 112 czy NMP?

mihau87

Nowy użytkownik
Noobie
11 Sierpień 2011
7
0
1
Witam

Ostatnio bardzo zajarałem się dropbox'em. Postanowiłem zrobić coś podobnego bo miejsca tam już mało a potrzebuje swoich plików w wielu miejscach. I tak oto znalazłem produkty QNAP :) Nie dysponuje wielkim budżetem ale na rozwiązanie TS-110 lub 112 starczy. nie bardzo wiem co wybrać.

1. jakie są istotne różnice miedzy nimi poza procesorem i oszczędnością energii która na rożnych portalach jest rożnie opisywana?
2. Na dysku będę miał dokumenty filmy muzykę zdjęcia.. chciałbym żeby były dostępne wszędzie gdzie tylko będę i stad kolejne pytanie - z jaka prędkością będę mógł ściągać np film spoza sieci domowej? będzie to prędkość upload domowego czy download tam gdzieś się znajduje?
3. Do czego służy NMP? jest tam dysk lub możliwość dokupienia? może on działać jak ts-110?

Póki co skłaniam się ku ts-110 z uwagi na ....cenę

Pozdrawiam
mihau87
 
1. jakie są istotne różnice miedzy nimi poza procesorem i oszczędnością energii która na rożnych portalach jest rożnie opisywana?

Poza mocniejszym prockiem w TS-112 nie zadnych innych roznic. TS-112 jest poprostu nowyszym modelem. Zerknij sobie na tabele porownawcza: http://www.qnap.com/images/products/com ... n_NAS.html



2. Na dysku będę miał dokumenty filmy muzykę zdjęcia.. chciałbym żeby były dostępne wszędzie gdzie tylko będę i stad kolejne pytanie - z jaka prędkością będę mógł ściągać np film spoza sieci domowej? będzie to prędkość upload domowego czy download tam gdzieś się znajduje?

Ogranicza Cie tylko predkosc domowego intenetu, a konkretnie najbardziej istotny jest Twoj upload.

3. Do czego służy NMP? jest tam dysk lub możliwość dokupienia? może on działać jak ts-110?

NMP, czyli Network Media Player. Cos w rodzaju Popcorn Hour, badz innych bardzo popularnych odtwarzaczy. Moze tez sluzyc jako magazyn dla Twoich zasobow (ale o wiele ubozszy w funkcje (m.in brak poteznego QPKG)) . Z tego co pamietam mozna tam (do NMP) wlozyc dysk, bodajze do 2 TB. Moim zdaniem o wiele lepiej nadaje sie do tego o co pytasz Qnap NAS.
 
Czy takie dyski mogą być widoczne w "Mój komputer" cały czas jako np. dysk sieciowy? czy muszę wchodzić przez przeglądarkę? najbardziej interesuje mnie edycja moich dokumentów i ich aktualizacja prosta a nie upload specjalnie na strone(jak ot jest np. w chomiku) czyli dokładnie tak jak dziali dropbox... słyszałem o ftp i smb... czym to się rożni i co jest lepsze?
 
Dyski po zmapowaniu sa widoczne w zakladce Moj Komputer. Oblugiwane protokoly to smb/ftp/nfs i pewnie wiele innych.
Co moze byc najwygodniejsze dla Ciebie to juz Ci na to pytanie nie odpowiem. Poki nie sprobujesz sam nie bedziesz wiedzial.
Pozdrawiam
 
ts-110 obsługuje dyski sata 2. Czy jeśli podłączę dysk z sata3 wszystko będzie działało?
 
Chyba najlepiej zerknac do specyfikacji.