Pomoc Qnap TS-112 i Joomla

zbyszekt

Nowy użytkownik
Noobie
16 Grudzień 2012
4
0
1
QNAP
Ethernet
null
Witam,

Z uwagi na to, że chcę dołączyć do zacnego grona posiadaczy NAS firmy Qnap bardzo uprzejmie proszę o poradę czy NAS Qnap TS-112 "udźwignie" stronę w Joomla ?
Zostawmy proszę sprawę upload'u, chodzi bardziej o sprzęt.
Będę zobowiązany za podpowiedź, ewentualne wskazanie linka do www jak to działa.

Pozdrawiam

Zbyszek
 
Bez problemu. Mam postawioną stronkę na Joomla 1,5 z galeria zdjęć plus korzystam z Video Station. Chodzi bardo ładnie. Na prywatne strony nadaje się idealnie. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania co do eksploatacji to pisz.
Pozdrawiam
 
Mam do was pytanie: Jak to jest z dostępem do własnej strony postawionej na Qnap? Mam internet 12Mb/s upload i 24 MB/s download. Problem jest tego typu ze czekanie na stronę www jest bardzo długie tzn. jakiej 15 sekund (tyle czekam aż strona się wczyta). Uważam, że to jest stanowczo za długo. Jak zrobić, aby tą piekielną maszynę przyspieszyć, a właściwie samo wczytywanie przyspieszyć? Podejrzewam że jakieś ustawienia mam złe albo nie skonfigurowane (strona jest postawiona na Joomla 1.5). Proszę o pomoc.
 
Miałem też takie problemy i osobiście wynikały z kilku czynników. Oczywiście to moje osobiste obserwacje. Po pierwsze duży problem to TwonkyMedia. U mnie bardzo obciążał okresowo procesor pomimo że tak na prawdę nikt z niego nie korzystał. Najgorzej sprawował się wtedy kiedy ustawione było automatyczne aktualizowanie bibliotek. Nawet jak obciążenie procesora było minimalne okazało się że mordował MySql. Z pozoru wszystko chodziło ok oprócz aplikacji korzystających z baz danych. Tu były nie małe opóźnienia. Nieco lepiej chodził Twonky z QPKG ale i tak nie było dobrze. Osobiście wyłączyłem i większość problemów zniknęła. Jeden jaki mi pozostał to Dysk WD Green. Sam z siebie po dłuższym postoju usypia i zanim się rozbudzi są opóźnienia. Szczególnie widoczne przy dostępie do www. Przy pierwszym odwołaniu potrafi stać nawet koło 20s. Potem wszystko chodzi bardzo płynnie. Korzystam z Joomla 1.5 i VideoStation. Uważam że TS-112 do prywatnej strony sprawdza się znakomicie.