Pomoc Qnap TS-1253U problem z systemem - qts 4.5.4.1723 build 20210708

mtanatos

Nowy użytkownik
Noobie
16 Marzec 2016
2
0
1
46
QNAP
Ethernet
100 GbE
Witam
Dziś 13 - wiec stało się....

Qnap został uaktualniony do wersji systemowej 4.5.4.1723. I po tej aktualizacji (w niedziele ) procował dobrze,.. aż od dziś.
Dziś dostałem powiadomienie @ ze "System fan 1, 2 failed". zalogowałem się na urządzenie rzeczywiście status był na czerwono.
Dodatkowo pojawiła się informacja taka jak na zdjęciu
upload_2021-7-13_15-22-50.png


Wentylatory zostały sprawdzone i działały, postanowiłem zrobić restart urządzenia.
Po restarcie popracował poprawnie około 15 minut a po tym czasie znów pojawiły się te same komunikaty, a dodatkowo nie można się było do niego dostać (pojawiał sie tylko niebieski ekran).
Uruchomiłem urządzenie ponownie i stało się ......
System nie wstał. Karty sieciowe nie pracowały (nie ma żadnej komunikacji).
Podłączyłem monitor, klawiaturę i mysz i odłączyłem dyski z danymi i uruchomiłem go ponownie.
Bios startuje normalnie, ale system juz nie.
widzę tylko taki ekran jak poniżej i mogę się zalogować tylko jako admin/admin
upload_2021-7-13_15-21-52.png


Az tak na linuxie sie nie znam...

ktos pomoze?

upload_2021-7-13_15-21-52.png upload_2021-7-13_15-22-50.png

pozdrawiam
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1723 build 20210708
Model serwera: QNAP TS-1253U
 
Witam

tzn kopie ustawień serwera w pliku *.bin ?

i tak i nie bo ostatnia jest z grudnia 2017 (od tej pory nic z ustawień nie było zmieniane ( poza oczywiście tylko aktualizacjami systemu do nowszych wersji).

Qfinder niestety nic nie znajduje , karty sieciowe tak jakby nie komunikują sie ( gdy nas jest wyłączony 1 z diod - miga -pomarańczowa ) po włączaniu urządzenia , migna obie na chwile i tyle

Mogę sprawdzić jeszcze jedna rzecz ustawić komputer tak jakby nie dostawał adresu z dhcp i sprawdzić czy widać nasa (tak jakby nie było konfiguracji z dhcp ) ale zakładam ze to niewiele pomoże skoro diody na kartach nie migają .

Chyba ze można jakoś podpiąć qnapa bezpośrednio do komputera i sprawdzić?

Przed ta aktualizacja wszystko bylo ok
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. niebieski ekran
  2. QNAP TS-1253U-RP
  3. X53 bios