Pomoc Qnap TS-212P Foldery osobiste

Nobro

Nowy użytkownik
Noobie
8 Styczeń 2015
9
2
3
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam.

Mam problem z ustawieniami w TS-212P.
1. Czy jest możliwość utworzenia na tym serwerze kilku folderów użytkowników, tak by każdy użytkownik miał dostęp tylko do swoich plików?
2. Jeżeli tak, to czy można ustawić oddzielne hasło dla każdego użytkownika?
3. Czy jest możliwe udostępnianie poszczególnych folderów zabezpieczonych hasłami poprzez DLNA np. na TV?

W tej chwili mam tak, że każdy plik wrzucony na serwer można odtworzyć poprzez DLNA niezależnie od folderu w którym się znajduje.
Próbowałem tworzyć osobiste foldery w menu serwera, jednak z poziomu laptopa (Windows 8.1) nie potrafię wrzucić danego pliku do konkretnego folderu.
To jest mój pierwszy serwer i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać...
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
 
http://files.qnap.com/manualpdf/4.1/Home/QTS_user_manual_Home_eng_4.1.zip

Strona: 133
upload_2015-1-15_20-23-31.png

upload_2015-1-15_20-24-33.png
 
Dziękuję za szybką odpowiedź. Jutro będę próbował zrobić to według tej instrukcji.
Mam nadzieję, że poradzę sobie z poprawnym przetłumaczeniem tekstu...
Pozdrawiam.
 
Zawsze mozesz zmienic jezyk w NAS na Angielski i bedziesz miec identyczne nazewnictwo.
Mozesz sprobowac kopiuj wklej w google translatora .. bedzie to Kali chciec, Kali moc ... ale zawsze po PL ;-)
eszcze jest mozliwosc stworzenia listy userow i zaimportowanie (wiecej w instrukcji) - np. w pliku TXT albo w Excelu i zapisanie jako plik CSV
 
Zrobiłem to według tej instrukcji. Niby foldery założone z określonymi ustawieniami tylko teraz nie wiem w jaki sposób wrzucić określony plik do folderu konkretnego użytkownika.
Z poziomu Windows > lokalizacje sieciowe widać jedynie "Twonki Media" i po kliknięciu pojawia się folder "music".
Czy potrzebna jest jakaś dodatkowa aplikacja, aby poszczególne foldery były widoczne?

Dziękuję i pozdrawiam.
 
OK. Już to mam. Ja wchodzę do serwera przez Qfinder. Problem prawdopodobnie polegał na tym, że folderów nie zapisałem po utworzeniu i dlatego ich w ogóle nie było... Teraz założyłem je ponownie i zmapowałem. W tej chwili są widoczne z poziomu Windows > lokalizacje sieciowe i można do nich wrzucać pliki. Mam nadzieję, że wszystko będzie działało jak należy.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Po kilku dniach prób stwierdziłem, że to działa, jednak nie do końca tak bym tego chciał.
Obecnie używam Twonky Media, próbowałem też PLEX-a i aplikację systemową DLNA. Problem jest taki, że niby foldery są utworzone, nadane są określone ograniczenia określonym użytkownikom a pomimo to pliki przez DLNA w TV, Xboxie czy radiu internetowym są albo widoczne wszystkie, albo żadne.
Nie widzę możliwości ustawienia serwera tak, by moje prywatne pliki można było na serwerze ukryć żeby były widoczne tylko po podaniu hasła.
Próbowałem je umieszczać w różnych folderach i efekt zawsze taki sam...
Czy ktoś ma na to jakiś sprawdzony sposób?
 
Problem jest taki, że niby foldery są utworzone, nadane są określone ograniczenia określonym użytkownikom a pomimo to pliki przez DLNA w TV, Xboxie czy radiu internetowym są albo widoczne wszystkie, albo żadne.
Bo raz jest wchód słońca a raz zachód. Każda aplikacja na QNAPie działa jako user admin albo jakiś inny, jeżeli może on widzieć jakieś pliki to aplikacja siłą rzeczy też będzie.

Nie widzę możliwości ustawienia serwera tak, by moje prywatne pliki można było na serwerze ukryć żeby były widoczne tylko po podaniu hasła.
Zrób sobie osobnego usera który będzie miał dostęp tylko do tych plików i po sprawie, reszcie daj deny i tyle.
Jeśli nie zalogujesz się jak ten user to nie dostaniesz się do tych danych i kropka.
 
Ja rozumiem, że to ma być coś podobnego do kont użytkowników w Windowsie. Nie wiem czy ja robię coś nie tak ale postaram się to opisać dokładniej:
Włączam Qfinder > klikam "login" (lewa ikonka) >loguję się jako admin >Klikam "panel sterowania" >użytkownicy >utwórz >nazwa >hasło >grupa> uprawnienia (zaznaczam wybrane) >przywileje aplikacji (zostawiam wszystkie zaznaczone).
Jeżeli ten sposób jest prawidłowy to jak mogę następnie zalogować się jako określony user poprzez Qfinder lub poprzez Twonky Media za pomocą TV?
 
OK, to rozumiem. Tak jak napisałem wcześniej, zaznaczyłem wybrane uprawnienia według powyższej tabelki poszczególnym userom.
Chodzi mi o to co napisałem w ostatniej linijce:
Jeżeli ten sposób jest prawidłowy to jak mogę następnie zalogować się jako określony user poprzez Qfinder lub poprzez Twonky Media za pomocą TV?
 
1) A aplikacja systemowa DLNA lub PLEX dają taką możliwość, czy też musiał bym adminowi ograniczyć dostęp do poszczególnych katalogów?

2) Czy za pomocą Qfinder-a można się zalogować na serwer jako inny użytkownik, kiedy założę im odpowiednie konta z hasłami? -w tej chwili usunąłem wszystkich prócz admina...
 
Odnosnie konta admina - wyobraz sobie, ze nim jestes i ograniczas sam sobie dostep - jak chcesz w pozniejszym czasie zarzadzac serwerem, gdy nie bedizesz mial praw admina?
System sam z siebie nie bedzie zarzadza czyms bez na czym sie nie zna (czytaj nie ma inteligencji). Innmi slowy bedzie nieroztropne ograniczanie praw adminowi.
A aplikacja systemowa DLNA lub PLEX dają taką możliwość
Zazwyczaj aplikacje instalowane na serwerze i dzialajace jako serwer maja prawa administratora, na zasobach, do ktorych dostana dostep.
 
  • Lubię to
Reakcje: Nobro
Odnosnie konta admina - wyobraz sobie, ze nim jestes i ograniczas sam sobie dostep - jak chcesz w pozniejszym czasie zarzadzac serwerem, gdy nie bedizesz mial praw admina?
Słuszna uwaga, nie pomyślałem o tym...
a z rzeczy prostych ... nie pozwalaj PLEXowi grzebać w tych folderach i po sprawie ...
Nie zauważyłem takiej opcji, żeby można było PLEXowi ograniczyć dostęp do poszczególnych folderów, ale będę próbował w ten sposób to rozwiązać...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hasło do folderu