Pomoc QNAP TS-212P - Kompresja Kopii zapasowej

Greenq

Nowy użytkownik
Noobie
23 Styczeń 2015
5
0
1
33
QNAP
Ethernet
null
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i na początku chciałbym się przywitać. :)
Wgrałem na dysk qnapa baze danych pewnego programu która jest zmapowana jako dysk sieciowy w komputerze roboczym i wszystko działa jak należy. Stworzyłem w harmonogramie RTRR codzienną kopię tej bazy o określonej godzinie do innego folderu na tym samym dysku. Mój problem jest następujący. Jak ustawić aby te kopie archiwizowały się w postaci skompresowanego pliku z datą? Proszę o pomoc.
 
RTRR to kopia w czasie rzeczywistym, kompresja moze byc zastosowana podczas transferu plików, ale nie do przechowywania.
moje sugestia to oskryptować robienie kopii (tu możesz dodać kompresje plikow wg wlasnych potrzeb) a nastepnie RTRR robic to co robisz :)
 
to później - skrypt musisz sam sobie napisać :)
Jak ustawić aby te kopie archiwizowały się w postaci skompresowanego pliku z datą? Proszę o pomoc.

za pomocą SSH zalogować się do QNAPa (jest na forum - w przynajmniej 10 miejscach, tak sprawdzałem)
następnie stworzyć
Bash:
vi backup.sh
w wygodnym dla siebie miejscu (dla mnie jest to /share/homes/admin) skrypt do backupu
Bash:
cat /share/homes/admin/backup.sh
#!/bin/bash
TIME=`date +%b-%d-%y`            # This Command will add date in Backup File Name.
FILENAME=backup-$TIME.tar.gz    # Here i define Backup file name format.
SRCDIR=/imp-data                    # Location of Important Data Directory (Source of backup).
DESDIR=/mybackupfolder            # Destination of backup file.
tar -cpzf $DESDIR/$FILENAME $SRCDIR

następnie trzeba zautomatyzować wykonywanie kopii , czyli crontab
Bash:
crontab -e
dodać
Kod:
55 23 * * * /bin/bash /share/homes/admin/backup.sh
codziennie o 23:55 zostanie wykonany skrypt
i zapisać zmiany.

Pozostaje tylko sprawdzić kopię i oby działało
 
  • Lubię to
Reakcje: qiui
Dziękuję bardzo za odp jak tylko uda mi się to zrobić dam znać :)
Niestety nie udało się uruchomić skryptu a tylko dla tego że gdy próbuje coś dodać do crontab w ogóle nie ma takiej możliwości ;/ używam polecenia crontab -e wyświetla się zawartość ale nie można nic dodać a ni usunąć.