QNAP TS-228 - pytanie o myQNAPcloud i DLNA

Mnemonicc

Nowy użytkownik
Noobie
14 Luty 2018
2
0
1
36
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,

Ostatnio natknąłem się w internecie na ciekawy artykuł dotyczący serwerów NAS, w tym też przedstawionego tam modelu QNAP TS-228.
Ciekawa sprawa, ze względu na jego cenę, zastanawiam się czy kupić go sobie do domu. Zbadałem temat trochę głębiej, przeklikałem stronę producenta itp. mam w sumie dwa pytania, na które ciężko mi znaleźć odpowiedź:
1. QNAP oferuję dostęp poprzez myQNAPcloud, ale mój dostawca chowa mnie za NATem, mam zmienne IP do dostarczonego modemu, pod który później mam podpięty router. Da się to wszystko bez problemowo ustawić tak bym miał dostęp do tego serwera z zewnątrz? Znalazłem taki artykuł : Monitorowanie serwera QNAP NAS za routerem NAT przy użyciu Q'center niestety nie jestem pewny czy to to, słabo jednak orientuje się w zagadnieniach sieciowych ...
2. DLNA - mam TV który je obsługuje, więc chętnie w ten sposób oglądałbym na nim filmy, gdzieś wyczytałem że 1GB RAMu który jest tutaj wbudowany, może nie wystarczać na Full HD (zakładam, że wcześniejsze buforowanie?). Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?
Może jeszcze jedno pytanie związane z pierwszym - tutaj opisują konfigurację i piszą o dostępnie przez URL do zasobów : Uzyskiwanie dostępu do urządzenia QNAP poprzez usługę myQNAPcloud a czy da się to wystawić również jako FTP czy nie praktykuje się tego w ten sposób?
 
1. QNAP oferuję dostęp poprzez myQNAPcloud, ale mój dostawca chowa mnie za NATem, mam zmienne IP do dostarczonego modemu, pod który później mam podpięty router. Da się to wszystko bez problemowo ustawić tak bym miał dostęp do tego serwera z zewnątrz? Znalazłem taki artykuł : Monitorowanie serwera QNAP NAS za routerem NAT przy użyciu Q'center niestety nie jestem pewny czy to to, słabo jednak orientuje się w zagadnieniach sieciowych ...
Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Zmienne IP nie przeszkadza bo są DDNS, obawiam się tylko NAT. Jest jeszcze technologia i przez myQnapcloud będziesz mógł wejść ale będziesz miał ograniczone możliwości. Ważne byś miał adres publiczny.

2. DLNA - mam TV który je obsługuje, więc chętnie w ten sposób oglądałbym na nim filmy, gdzieś wyczytałem że 1GB RAMu który jest tutaj wbudowany, może nie wystarczać na Full HD (zakładam, że wcześniejsze buforowanie?). Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?
1GB wystarczy, tutaj procesor będzie robił głownie robotę. Jeśli mówimy o DLNA, a nie np Kodi odpalonym na NASIE to twój nas będzie wysyłał tylko informacje, a sprzęt który będzie je odbierał będzie ten sygnał przetwarzał i robił robotę. Więc w tym wypadku 1 GB wystarczy. Inaczej będzie jeśli będziesz chciał oglądać ten sam film w FHD np. zdalnie. Wtedy zalecam jeszcze lepszy procesor i minimum 2GB ramu. Jeśli chcesz odpalić Kodi, w tym wypadku (chociaż nie wiem czemu), potrzeba 4GB (tak programiści założyli, chociaż w rzeczywistości wystarczyło by 2GB).

Może jeszcze jedno pytanie związane z pierwszym - tutaj opisują konfigurację i piszą o dostępnie przez URL do zasobów : Uzyskiwanie dostępu do urządzenia QNAP poprzez usługę myQNAPcloud a czy da się to wystawić również jako FTP czy nie praktykuje się tego w ten sposób?
Jeśli będziesz mógł wejść z zewnątrz no na NAS ustawiasz usługę FTP i port, a następnie korzystając z jakiegoś klienta FT będziesz mógł wejść, podając w miejsce adresu swój adres ******.myqnapcloud.com.

Ogólnie wszyscy zalecają VPN, ale możliwość jest...
 
FTP bez publicznego adresu ? nie zadziała
myqnapcloud to tylko usługa DDNSa.