QNAP TS-228A

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

pawel2k

Passing Basics
Beginner
29 Wrzesień 2008
19
0
1
Pultusk
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
1 GbE
czy warto kupić ? potrzebny do domu do trzymania danych z komputerów domowych dwa dysk po 2 TB i w raidzie 1:1. Czasami dostęp z netu do danych i udostępnianie plików znajomym. Ewentualnie za jakiś czas dorzucę 2 kamery (czy będzie to chodzić płynnie nie będzie przycieć w nagrywaniu ?)
 
bez kamer - super opcja - mocno budżetowa , ale działa.
 
wydajnościa nie powala na kolana .. możesz miec zdziwienie i zacięcia obrazu
 
no wlaśnie tak myslalem ze bedzie taki efekt ale sprawdzone to ?
mialem kiedys qnapa juz i bylem zawdolony tylko ze to bylo jak mialem lacze 10 mb to sciagalem torenty i rozne pliki nim i glownie tez dane z komputerow ale padl

potem zmienilem neta na mocniejszy i nie bylo mi to potrzebne a teraaz potrzebuje wiekszej chumury w ktorej moge trzymac dane z kompow lokalnie i wbijac sie z neta w prosty sposob a

wlasnie mam 2 routery funboxa i w swiatlowod 300 mb/s ale chodzi to wq innej sieci i ja zapiety jestem do tego i mam swoj router asusa nie bedzie problemu z dostepem z netu do danych ? kamery zawsze moga zostac pod rejestratorem wyczytalem ze ma taka opcje dlatego bym to przerzucil jak by sie dalo :)
 
1. sprzedam klawisz ENTER
2. kamery zostaw na rejestratorze, będzie święty spokój
3. jak sobie neta dzielisz to Twój problem , 2 routery czy 3 to nas lotto, byleś je ogarniał i przekierował porty poprawnie :)
 
no wlasnie z tymi portami tak nie bardzo bo am dysk podpiety do tego routera asusa RT-AC58U po usb ma nawet taka opcje aicloud ze dysk sie udostepnia po lanie to chodzi ale z netu nie umialem ustawic dlatego pomyslalem o qunapie bo z opiiu zrozumialem ze nie trzeba bedzie tych portow ustawiac myslalem ze to co bedzie hulac cos na zasadzie team vivier bez grzebania w portach
 
przez UPNP jak najbardziej ... ale jak masz dwa routery to nie tak prosto :p
 
no pierwszy jest funbox bo to swiatlowod orange 2 asus RT-AC58U to trzeba jeszcze cos poustawiac ? wracajac do tematu nie wiem brac go czy zainwestowac w cos innego mialem kiedys qnap TS-109 II i byl ok ale sluzyl mi tylko do sciagania plikow na neostradzie i a od tego nowego oczekuje zeby mial 2 kieszenie chodzil w raid 1:1 zrobic chmure z prostym dostepem z netu ewentualnie te kamery
 
ale ktory lepszy ten co wrzucilem czy ten co temacie ? do kamer sie bedzie ten nadawal czy tez nie ?
 
Wyższy numer, sprzet lepszy i wydajniejszy.
Na takim sprzęcie nie ma co oszczędzać, zrób sobie dobry prezent i bierz to co poleca pigers, tj TS-251A tym bardziej ze jest naprawdę w przyzwoitej cenie - najlepiej wypada pod kątem cena/jakość.
 
sory pigers zle przeczytalem na fonie to polecasz tamtego ale mi funkcje wideo i pilot nie sa potrzebne jedynie te kamery by sie przydaly bo bede musial w nowy rejestrator inwestowac ale skoro zaden nie bedzie sie nadawal to mysle raczej TS-228A lub TS-231P ostatecznie TS-231P2-1G w 2 ostatnich z tego co wyczytalem potem mozna dorzucic ramu ?
 
na tym co pisałem - kamery podziałają na spokojnie - a hdmi nie musisz używać
podziękujesz mi później :D
 
z moreli nie biore juz kilka razy sie bujalem u nich z serwisem jednak polec cos tanszego :)
w sumie to jeszcze bardziej mi namieszaliscie :D
na tym co pisałem - kamery podziałają na spokojnie - a hdmi nie musisz używać
podziękujesz mi później :D
z moreli nie biore juz kilka razy sie bujalem u nich z serwisem jednak polec cos tanszego :)
w sumie to jeszcze bardziej mi namieszaliscie :D

jednak narazie pojde po taniosci TS-128A a za jakis czas zaiwestuje w cos profesjonalnego
tylko orientujesz sie moze ten model bedzie mial do qunap my cloud bo w opisie nie pisze od tego modelu
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.