Pomoc QNAP TS-230 Transfer

lesnypatataj

Nowy użytkownik
Noobie
6 Lipiec 2021
5
0
1
38
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Witajcie forumowicze ;)
Zawracam się do Was z dość dziwnym transferowym problemem...
Jeżeli łączę się do mojego QNAPa z sieci mobilnej, która jest udostępniona z telefonu transfer downloadu jest na poziomie max 100-150KB/s natomiast, jeżeli podłączę przez jakikolwiek VPN, to transfer z QNAPa jest całkowicie normalny na poziomie 3-4MB/s... problem jest tylko przy połączeniu bezpośrednim...

Problemu też nie ma jak łączę się z jakiegokolwiek innego miejsca, wszystko normalnie działa, transfer jest prawidłowy

Sytuacja jest na tyle uciążliwa, że internet mobilny to mój jedyny sposób połączenia w domu i ciężko nawet zobaczyć jakikolwiek film z przyciętym transferem do 150KB/s...no chyba, że kombinuje z jakimś VPNem

Pytanie, czy jest możliwe, ze QNAP z jakiegoś powodu blokuje/przycina przepustowość z jakiegoś adresu IP?


Łącze: 700Mbps / 40Mbps IP zewnętrzne
Wersja oprogramowania Firmware: 5.0.0.1716 - na starszych wersjach był ten sam problem
Model serwera: QNAP TS-230
 
okej .. to zawsze nazywa się publiczny

qnap sam z siebie nie limituje połączenia
opisz z czym/jakim adresem się łączysz przez to wolne połączenie ?

Też mnie to dziwi, że jest jakby przycięcie... już myślałem, że to telefon, ale moim zdaniem, problemy by był również przez VPN.
Transfer o którym wspominam, testuje przy pobieraniu plików z QNAPa, objawia się to też tym, że odtwarzany film się strasznie długo buforuje.

Może opiszę jak wygląda połączenie przy QNAPie
Łącze od UPC i też tam jest ich Router CH7465LG-LC włączony DMZ, wszystkie porty przekierowane na adres za NATem 192.168.0.10 (IP NASA), tutaj wszystko działa, bo jest bez problemu widoczny publicznie... na początku myślałem, że to wina UPnP, który skonfigurowałem na samym początku, dlatego go wyłączyłem i zrobiłem normalne przekierowanie na routerze... ale problem pozostał... UPnP jest obecnie wyłączony i wszystkie usługi działają bez problemu... firewall wyłączony zarówno na routerze i qnapie nic nie pomaga

Dodam jeszcze, że jakiś czas nie było problemu, wszystko działało prawidłowo

Łączę się z adresem 87.206.179.*
 
"te takie fajne routery od dostawców są strasznie upierdliwe.." - niestety wiem o tym... ale nie mogę na to nic poradzić ;) Nie ukrywam, że on jest w tej całej sytuacji głównym podejrzanym


Przetestuje i sprawdzę, może tam coś takiego jest :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transfer
  2. wolne łącze