QNAP TS-231P do pracy w qsync

keid

Nowy użytkownik
Noobie
3 Październik 2019
8
0
1
QNAP
null
Ethernet
null
Hej,
Planuje kupić QNAP TS-231P. Zastanawiam się czy 1GB ramu i procesor (2 rdzenie) zainstalowany w nim będzie wystarczający. Użytkowników będzie kilku, natomiast tylko ja będę używał tego NASa w nieco bardziej zaawansowany sposób. Docelowe zastosowanie tego serwera przez innych użytkoników to przeglądanie zdjęć/filmów, natomiast ja chciałbym móc korzystać z tego głównie wykorzystując Qsync do pracy tj. praca z dużymi plikami. Nie przewiduje aby wielu użytkonwików intensywnie korzystało z tego sprzętu jednocześnie.
Wobec tego pojawia się pytanie. Warto dopłacać do QNAP TS-231P2-4G?

Mam jeszcze drugie pytanie:
Czy można korzystać z myqnapcloud w taki sposób, że do jednego urządzenia będą się logować użytkownicy z założonymi kontami na myqnapcloud, natomiat ja z poziomu administratora będę ustalać dostęp do folderów na poszczególnych kontach?
 
myqnapcloud jest per urządzenie - a użytkowników robisz na nasie i tam dajesz prawa
 
Hm,
Po niewielkim researchu wiem, że myqnapcloud jest per urządzenie, a konkretnie nazwa jest per urządzenie.
Użytkownika na myqnapcloud z tego co wiem, mogę stworzyć bez urządzenia. Czy na laptopie, na którym docelowo będzie ograniczony dostęp do NASa, może się zalogować użytkownik myqnapcloud, który nie brał udziału w tworzeniu myqnapcloud (przy tworzeniu NASa), a ja takiemu użytkownikowi, te prawa będę nadawać.

Pytanie odnośnie takiego materiału:


Link: https://www.youtube.com/watch?v=YSKQzPGzErY

Czy tak zalogowany użytkownik, będzie mógł przeglądać zdjęcia jedno po drugim? Czy jak w przypadku ftp, będzie musiał ściągać każdorazowo plik by go wyświetlić?