Pomoc Qnap TS-231P - samoczynne wyłączanie

Bibeck

Nowy użytkownik
Noobie
29 Kwiecień 2020
3
1
3
43
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Od kilku dni jestem posiadaczem powyższego NAS-a. Ogólnie jestem zadowolony, bo otrzymałem to czego potrzebowałem, a nawet więcej :). Niestety mam problem z samoczynnym wyłączaniem się serwera. Wygląda to tak, że system w pewnym momencie wymusza zamknięcie aplikacji (po kolei, jedna po drugiej) i wyłącza się. Tak jakbym to ja, kliknął przycisk wyłącz, bo wyskakuje okienko na pulpicie o wyłączaniu uruchomionych aplikacji. Nie jest to nagłe wyłączenie (jak podczas braku zasilania).

System jestem w stanie wybudzić poprzez Lan i wstaje bez problemu. Nie ma reguły co do czasu pracy, po której system się zamyka. Raz jest to 6 godzin, a innym razem godzina. Brak również w powiadomieniach błędów, czy ostrzeżeń. Widać jedynie w info zamykanie kolejnych aplikacji, aż do power off.

Czy wina może leżeć np po stronie routera? (Connect Box od UPC), czy znane są jakieś luki, dzięki którym ktoś z zewnątrz może zamykać system NAS Qnap?

Chciałbym uniknąć wysyłania całości do serwisu, więc może ktoś z Was miał podobny problem? Liczę, że to jednak coś nie leżącego po stronie urządzenia.

Wersja oprogramowania Firmware:4.4.2.1273
Model serwera: QNAP TS-231P
 
A nie masz włączonego harmonogramu:
upload_2020-4-29_13-47-13.png

?