Pomoc Qnap ts-231p2

Pierdi

Nowy użytkownik
Noobie
12 Luty 2018
3
0
1
35
QNAP
null
Ethernet
null
Witam serdecznie, zakupiłem w czwartek qnapa ts-231p2, wersja 1gb. Ustawiłem wszystkie automatyczne backupy, wszystko działało dobrze, aż do dzisiaj, przeglądając panel sterowania, zmieniłem jakieś tam ustawienie nie pamiętam dokładnie ale coś odnośnie zasilania czy HDD, że po 30 minutach w stan gotowości, tzn odznaczyłem ta opcje, myśląc, że to po 30 minutach wyłącza mi dysk. Włączyłem ręczna synchronizację, ponieważ zauważyłem, że ta automatyczna nie zgrala w.nocy wszystkieg. Zostawiłem cały czas zalogowanago qnapa, po chwili dostałem meila, że backup zakończył się powodzeniem. Chciałem coś jeszcze sprawdzić i qnap był już offline. Spójrzalem na diody panelu przedniego, żadna się nie swiecila, spojrzałem z tyłu diody karty sieciowej świeciły się wszystkie cztery(model z dwoma złączami rj45), qnap nie reagował na naciśnięcie Power, długie przetrzymanie rowniez, odłączenie od sieci na kilkanaście sekund również, wyjęcie baterii, nic. Z dyskiem, bez dysku, nic. Jednym słowem qnap zdechł. Ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że dysk wd Red 2 Tb, również nowy.