Pomoc QNAP TS-251 brak obrazu przy HybridStation

RemiFranek

Passing Basics
Beginner
21 Listopad 2014
13
2
3
46
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,

Mam problem ze świeża instalacja dla QNAP TS-251

Po podłączeniu poprzez hdmi z TV obraz pojawia sie (wiersz poleceń z logowaniem) natomiast w momencie kiedy zaczyna być uruchamiana HD Station obraz znika (czarny ekran). Ciekawostka, pilot aplikacja QRemote widzi serwer natomiast po połączeniu nie widać w nim zainstalowanych aplikacji (pomimo tego ze poprzez administracje z poziomu strony www sa widoczne).

Ktoś ma jakiś pomysł? :(

Pozdrawiam
Remi
 
Sprawdzę jak wrócę z urlopu. Tez sie nad tym zastanawiałem czy to moze nie problem z odświeżaniem. Sprzęt jest u kolegi a jego TV to 4-5 letni model Sony (nie pamietam ktory)

Dzieki za info, dam znac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Cześć
ja mam ten sam problem - QNAP miał być podstawą domowego mediacenter, a tu nic nie widzę na moim TV, który niestety jest starym modelem Toshiby i nie ma CEC.

powyższe polecenie nic nie zmienia.
 
A co ma CEC do QNAP'a?
Jak nie masz obrazu to może masz telewizor, który nie obsługuje wysokich rozdzielczości. Rozdzielczosc HD Station możesz ustawić w samym HD Station. Jeśli nawet tego nie widzisz tzn. ze coś jest nie tak z Twoim odbiornikiem lub przewodem HDMI.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Czasem zadziała, zwykle po restarcie HD Station (na szczęście można to zrobić z pilota) i dłuższym oczekiwaniu aż się dogadają. Ale nie jest to nic budującego i nie wiadomo np. czy zaplanowany seans dojdzie do skutku.
 
O ile to nie telewizor firmy Sharp to problemy być nie powinno. Tylko z Sharpami są niespodzianki...
Odświeżam stary temat ale właśnie mam taki problem jak w cytacie Próbuję stworzyć z QNAP TS-251 centrum multimedialne. NAS podłączyłem przez HDMI do amplitunera Onkyo TX-NR676 i dalej (i tu moje pytanie) do dość leciwego już Sharpa (LC-46X20E) no właśnie ani przez Chromecasta, ani bezpośrednio przez HDMI nie idzie uzyskać obrazu. Kiedy usiłuję wybrać sieciowy odtwarzacz do przesyłu strumieniowego to mam do wyboru Onkyo Chromecast i HDMI audio1 ??? Niestety nie jestem osobą zaawansowaną w ustawieniach takich urządzeń, na przykład zupełnie nie umiem wejść w te logowanie chroot na moim QNAPIE. Czy mogę jakoś podłączyć się do tego Sharpa przez HDMI? czy to mi się nie uda?
z góry dziękuję za pomoc
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. udevadm