Qnap TS-251 czy da radę spełnić oczekiwania.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

hoof

Nowy użytkownik
Noobie
25 Sierpień 2015
4
0
1
45
QNAP
null
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam wszystkich,

Potrzebuję Waszej pomocy w odpowiednim dobraniu NAS z HDMI do moich potrzeb.

1. Założenia:
- Centralne zbieranie informacji (filmy, zdjęcia, programy itp z Smartfonów, tabletów, kamer, aparatów, laptopów itp)
- Dostęp dla kilku użytkowników wraz z przydziałem dostępu do poszczególnych danych.
- Możliwość oglądania na dwóch TV, Laptopach, Smartfonach, Tabletach filmów, programów, zdjęć itp.
- Możliwość bezpośredniego nagrywania z kamer przemysłowych. Najlepiej jakby od razu miał wbudowany modół nagrywania.
- Automatyczna synchronizacja Iphone, Ipad będącego w zasięgu WIFI z odpowiednim katalogiem na NAS.

2. Sprzęt
2.1 Obecny
- Iphone
- Ipad
- TV LG bez modułu WIFI, LAN
- Router Netgear R7000
- HDD 2T Seagate Expension 3,5 cala z zasilaniem.
- Internet mobilny z Routerem 3G/4G LAN 1Gb + anteny kierunkowe.
- laptopy
- Kamera HD

2.2 Plany
- TV z WIFI i LAN. W chwili obecnej Samsung EU55H6400 3D.
- Ewentualnie Apple TV
- Kamery przemysłowe
- UPS

3. Układ sieci
3.1 Obecny
- Modem z antenami kierunkowymi połączony jest przez LAN z routerem Netgear (główny router). Do routera HDD przez USB 3.0

3.2 Docelowy
- Spięcie modemu z routerem Netgear pozostaje bez zmian czyli LAN 1Gb.
- Do Routera podpięty Switch 8 portowy 1Gb.
- Do Switcha podpięty Nowy TV, PS3, Nintendo Wii, kamery przemysłowe, NAS. Wszystko przez LAN 1Gb.
- Jeżeli NAS z HDMI to podpięty TV LG, jeżeli bez HDMI to spięcie TV przez Apple TV po HDMI a z Switchem przez LAN.
- Laptopy po WIFI bądź LAN.


4. Działanie
4.1 Obecnie
- Dostęp do HDD przez WIFI. Wyświetlanie filmów przez Laptopa kablem HDMI na TV. Filmy, zdjęcia na Iphone, Ipad przez WIFI.
Filmiki z kamerki HD tylko przez laptopa do TV (format pliku MTS).
Niestety router sprzętowo nie obsługuje tego formatu. Apple również więc na tą chwilę oglądanie utrudnione.

4.2 Docelowo
- Chciałbym móc oglądać moje nagrania z kamerki HD na telewizorach. Nowe nagrania chciałbym móc wrzucać na NAS. Może się zdarzyć, że
jeden film będzie uruchomiony na > 1 urządzeniu. Raczej żadko taka sytuacja będzie miała miejsce. Raczej dwa różne filmy na > 1 urządzeniu.
- TVN Player, VOD onet itp chciałbym móc oglądać na TV, Iphonie, Tablecie ale sterować np z Iphone, Ipad.
- Na smartfonie chciałbym mieć podgląd do kamer przemysłowych. Chciałbym stworzyć coś na wzór alarmu. Po naciśnięciu jakiegoś np przycisku wysyła się email itp a ja mogę poprzez kamerkę podłączyć się i zobaczyć co się dzieje w domu. W przyszłości mógłbym dodać jakieś kamerki ale raczej nie będzie takiej potrzeby.
- Tworzenie kopii zapasowych telefonów, tabletów jak najbardziej. Automatycznie? Może jak Apple zmieni politykę bezpieczeństwa.
- Dostęp użytkowników do określonych programów, katalogów z sieci wewnętrznej jak i z internetu wraz z przydziałem limitów na dostęp przez neta. Dostęp po WIFI/LAN bez ograniczeń.


Poczytałem trochę, ludzie używający jabłuszko mają różnie skonfigurowaną sieć multimedialną. Wstępnie wybrałem NAS Qnap TS-251 z HDMI. Czy 1GB wystarczy na moje wymagania? Czy potrzebuję dwudyskowca? Może być jednodyskowiec. Chciałbym również robić kopię zapasową. Newralgiczne są filmiki z kamerki HD i oczywiście zdjęcia, ewentualnie jakieś programy. Kopie zapasową robiłbym na HDD zewnętrznym wpiętym w router.
Powiedzcie mi czy ten NAS da radę wszystko co bym chciał obsłużyć, a może nie trzeba aż takiej wypasionej maszyny kupować i wystarczy coś mniejszego a zastosować Applet TV aby spiąć telewizor LG. Nie jestem maniakiem TV, nie potrzebuję XBMC, 4K itp. Chcę zapomnieć o kablach a przede wszystkim ułatwić sobie jak i rodzinie życie w domku.
 
Wstępnie wybrałeś TS-251 tzn że celujesz w najniższy model. Rozumiem że budżet 1000 zł ??

Zapomnij o 1GB RAM. Musisz mieć co najmniej 4GB. Ilu jednocześnie użytkowników będzie działać jednocześnie ? Rozumiem że soft do kamer nie planujesz uruchomić na QNAP-ie a jedynie zgrywać materiał ??

Kopie do Apple mogą się robić automatycznie, nic producent nie musi zmieniać. Uruchamiasz Time Machine i jedziesz :)

- Dostęp użytkowników do określonych programów, katalogów z sieci wewnętrznej jak i z internetu wraz z przydziałem limitów na dostęp przez neta. Dostęp po WIFI/LAN bez ograniczeń.
Przydział limitów na dostęp do neta - nie rozumiem
 
Rozumiem że budżet 1000 zł ??
Niekoniecznie. NAS będzie wzięty na raty więc wraz z dyskami jak patrzyłem koszt około 2,5k. Nie umiem teraz powiedzieć ile. Myślę, że w granicach 3k.

Rozumiem że soft do kamer nie planujesz uruchomić na QNAP-ie a jedynie zgrywać materiał ??
Nagrywać, a tylko jak zajdzie potrzeba móc podejrzeć na Iphonie będąc np w pracy co się dzieje w domu. Chciałbym móc stworzyć mini alarm. Naciśnięcie przycisku powoduje jakąś operację powiadomienia mnie a ja przez Iphona mogę podejrzeć co się dzieje. Nagrania mogę sobie pooglądać jak będę chciał na TV.

Przydział limitów na dostęp do neta - nie rozumiem
Niestety neta mam mobilnego. Limit 80GB/mc. Mam około 4 userów, którzy będą mieli dostęp tylko przez neta i im muszę przydzielić limit jaki mogą wykorzystać na mc np po 5GB. Userzy domowi mają dostęp do określonych zasobów NASa po WIFI bez ograniczeń. Ilość userów na tą chwilę 8.
 
Czyli da radę czy macie propozycje innego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Uff przeczytałem cały post, więc...

Automatyczna synchronizacja Iphone, Ipad będącego w zasięgu WIFI z odpowiednim katalogiem na NAS.
Tworzenie kopii zapasowych telefonów, tabletów jak najbardziej. Automatycznie? Może jak Apple zmieni politykę bezpieczeństwa.
W pytaniu już sobie sam odpowiedziałeś.

Możliwość bezpośredniego nagrywania z kamer przemysłowych. Najlepiej jakby od razu miał wbudowany modół nagrywania.
Jakich kamer przemysłowych ? W QTS masz Surveillance Station, producent podał Ci wspierane modele oraz technologie jakie będą z nią współpracowały.
TVN Player, VOD onet itp chciałbym móc oglądać na TV, Iphonie, Tablecie ale sterować np z Iphone, Ipad
Zainstaluj takie aplikacje na wymienionych urządzeniach i oglądaj

Na resztę pytań znajdziesz odpowiedź po przeczytaniu specyfikacji systemu QTS oraz dostępnych na niego aplikacji, jak coś nie będzie jasne pytaj.

Na przyszłość staraj się zadawać zwięzłe i konkretne pytania jeśli liczysz na takie odpowiedzi. To czy masz kierunkową antenę LTE do routera naprawdę nie ma znaczenia przy doborze NAS'a.

Czy wystarczy ci TS-251 ? - oczywiście, że tak bo twoje wymagania to tylko multimedia dla 3-4 użytkowników.
 
Dzieki za informacje.

Co do kamer przemysłowych chodzi o odróżnienie mojej kamery HD od kamery HD wspieranej przez NAS dlatego tak je nazwałem. Ok najważniejsze ze bede mógł rejestrować dane.
Użytkowników oczywiście po LAN bedzie kilku. Pozostali z neta ale to utworze im grupę i tam nadam jakieś uprawnienia, limity itp.


Ogólnie dziękuje za informacje. Temat można zamknąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. synchronizacja zdjec iphone
  2. podgląd filmów na qnap