Pomoc Qnap TS-251, czy da się ustawić własną prędkość wiatraka?

cepeen

Passing Basics
Beginner
9 Sierpień 2016
21
1
3
43
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
jest już parę topiców na podobne tematy, ale nie wiem czy odnoszą sie do innego FW, albo ja jestem całkiem ślepy bo nie mam możliwości wpisania własnych wartości prędkości wiatraka. Pytanie jest takie czy jest możliwość zmodyfikowania plików systemowych w których jest zapisana wartość Low/Medium/High speed?
Chodzi mi o to, że na niskich obrotach wiatrak ma 1067RPM (około) w tym momencie mialem ustawione ze jeśli przekroczy 40 stopni to powinien podnieść obroty, i to robi do ponad 2200RPM. Strasznie to irytujące szczególnie ze pozstałe temperatury (CPU i HDD) oscylują w okolicach 34 stopni. Wymyślilem sobie ze podniosę tą wartość niskich obrotów np do 1300RPM co spowoduje ze może bardziej będzie utrzymywał zadana temperaturę a nie ędzie wchodził na wyższe obroty.
Druga opcja to podnieść wartość temperatury, ale jaka jest "bezpieczna" dla systemu? 44-46 stopni? Procesorowi to raczej nie zaszkodzi a jak dyski zniosą temperaturę systemu w takich okolicach?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.4
Model serwera: QNAP TS-251
 
ja mam ustawione tak i nie pamiętam żeby słyszał wentylator - zawsze tylko dyski :

upload_2017-4-2_9-16-7.png
 
Niestety u mnie ustawienie pierwszej wartości na 40 było za mało. Obciążenie procesora mam 2% ale pamięci około 54% przy bezczynności temperatury na ta chwile jak na załączonym screenshocie. Trochę mnie to niepokoi bo serwer stoi w przewiewnym miejscu.
auploads.tapatalk_cdn.com_20170402_f44d7784b6fb085d1b6de3715f729b59.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk