Przy piwie Qnap TS 251+ czy TS 473

mateo9898

Entry Technician
Q Associate
29 Kwiecień 2020
42
0
6
29
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, zastanawiam się nad wymianą mojego TS 251+ 8Gb na TS 473 z 16Gb. Qnapa uzywam do rtorrent i dlna w sieci lokalnej. Internet 1Gb/1GB Aktualnie mm dysk ssd i iron wolf pro. w nowym chcialbym ssd na system i dokupic drugi iron wolf pro i dać w raid. Co sądzicie czy roznica bedzie zauważalna w wydajności czy szkoda na to pieniędzy?
 
nie wiem co chcesz porównywać i co to znaczy zauważalna róznica - AMD będzie cieplejsze :p
masz DDR3 vs DDR4 - bazowe prędkości już są większe - a co dalej , uu szkoda gadać :p
 
nie wiem co chcesz porównywać i co to znaczy zauważalna róznica - AMD będzie cieplejsze :p
masz DDR3 vs DDR4 - bazowe prędkości już są większe - a co dalej , uu szkoda gadać :p

A wydajność samych procesorów, AMD jest sporo lepszy? Aktualnie zauważyłem że mam skoki obciazenia nawet do 95% oczewiscie na chwile i zaraz spada do 20% na celeronie. i druga sprawa czy ten 473 poradzi sb z netem 10gb/10gb dostalem oferte ze bede mogl zwiekszyc predkosc przy tej samej cenie co mam aktualnie na 1gb ? Tylko zastanawiam sie bo wiem ze dyski tego nie ogarną a nie chce zmianiac wszystkiego na ssd.
 
10GB ? a masz infrastrukture pod to ? kable , switche , routery ? raczej nie wykorzystasz tego łącza.
do samego nasa musisz dokupić kartę 10 GB
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Tak 10 GB na łączu symetrycznym, router ich swiatlowod pod router jest, nowa siec roczna, w domu oczywiście że nie mam bo wszystko mam pod 1gb, ale router obok pc i qnapa to kable krótkie, ale tak jak pisałem zastanawiam się bo po co net tak szybki jak dyski dużo wolniejsze
10GB ? a masz infrastrukture pod to ? kable , switche , routery ? raczej nie wykorzystasz tego łącza.
do samego nasa musisz dokupić kartę 10 GB

zastanawiam sie jeszcze nad TS-453D czy jednak TS-473
 
TS-473 nie ma HDMI , audio - jest celowany dla biznesu
TS-453D - jest minimalnie słabszy w CPU ale ma w/w porty
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
TS-473 nie ma HDMI , audio - jest celowany dla biznesu
TS-453D - jest minimalnie słabszy w CPU ale ma w/w porty

Okey, to chyba wybiore 453d, jest o prawie 1000zł tańszy...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts251
  2. wymiana qnap
  3. ts251+
  4. 251 + dysk ssd