QNAP TS-251+ i Linux Station

QuAMuS

Nowy użytkownik
Noobie
18 Wrzesień 2016
2
1
3
53
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Czy na TS-251+ można zainstalować i uruchomić Linux Station? Bardzo proszę o odpowiedź użytkowników tego NASa, bo spotkałem się ze sprzecznymi informacjami, można i nie można.
 
Powinno działać jeśli jest dostępny do ściągnięcia w AppCenter
Spróbuj zainstalować i się okaże czy po podłączeniu będzie do wyboru.

Sorry wydawało mi się, że masz ten NAS ;)
W takim razie musimy poczekać na informację właścicieli tego modelu.
 
Hej,
też jestem zainteresowany odpowiedzią na to pytanie, waham się pomiędzy 251+ a 253A, jeżeli 251+ obsługuje linux station (o ile dobrze rozumiem, to jest dual os, że mamy linuxa prócz podstawowego systemu QNAP), to chyba lepiej jest się zdecydować na 251+, jeżeli nie to wtedy będę celował w 253A

podobno 251+ ma lepszy procesor, reszta jest bez większego znaczenia, a i tak chcę mieć niezależnie od wersji 8GB
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dobra, sam sobie odpowiem, może ktoś skorzysta ;) Na TS-251+ jest Linux Station do ściągnięcia w AppCenter i można go zainstalować. Sprawdziłem, działa bezproblemowo. Do kolegi kware Linux Station po zainstalowaniu jest zamiennikiem HD Station tzn. obsługuje się go na telewizorze/monitorze podpiętym pod HDMI.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Czy na TS-251+ jest możliwość korzystania z tych samych usług w obu systemach na raz, ewentualnie wyłączenia ich w QTS. Próbuję odpalić serwer www z obsługą Pythona i jakoś mi nie idzie :-( Skrypty się nie wykonują a wyświetlają. Rekonfiguracja apacha niewiele dała [możliwe że jest jeszcze jakiś przełącznik blokujący cgid którego nie znalazłem], instalacja nowego też. W zasadzie robię to samo co czytam na forach, efekty są jednak żadne. Boję się, że problem może tkwić w starych pakietach, bo idę ścieżką stworzoną 3 lata temu. Odrębny, aktualny system, może być lekarstwem.