Pomoc QNAP TS-251 nie wykrywa po APC Back-UPS po USB

Shiden

Nowy użytkownik
Noobie
12 Marzec 2017
3
0
1
36
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry :)
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem serwera NAS QNAP TS-251, aktualnie na firmware 4.3.3.0229 Build 20170624.
Również od kilku miesięcy posiadam UPS APC Back-UPS 700VA 230V AVR IEC.
Na samym początku skonfigurowałem wszystko, UPS został ładnie wykryty przez USB i wszystko działało odpowiednio.
Jakieś 3 tygodnie temu QNAP przestał wykrywać UPS.
upload_2017-6-28_19-46-24.png

Po podłączeniu do komputera UPS jest prawidłowo wykrywany. Zmieniłem kilkakrotnie kable oraz porty USB. Nie pomogło, więc poczekałem cierpliwie na kolejne aktualizacje licząc że w tym może tkwić problem, niestety bezskutecznie. W związku z tym chciałbym uprzejmie poprosić na tym forum o pomoc bardziej doświadczonych w rozwiązaniu problemu :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0229 Build 20170624
Model serwera: QNAP TS-251
Model UPS: APC Back-UPS 700VA 230V AVR IEC
Połączenie: USB
upload_2017-6-28_19-48-34.png

P.S. Z góry chciałbym też przeprosić za ewentualne błędy - dopiero raczkuję na tym forum :)
P.S.2. Szukałem już rozwiązań, niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniego :)
 
W harmonogramie ustawione mam że codziennie (co noc) w godzinach od 24:00 do 6:00 QNAP jest wyłączony.
Ale nawet nie uwzględniając powyższego - myślę że kilkadziesiąt razy ręcznie go restartowałem próbując znaleźć rozwiązanie.
 
Powyższą czynność wykonałem, nie pomaga.
Wypinałem też UPS z zasilania, licząc że może na pracy bateryjnej będzie bardziej rozmowny.
Porty USB w QNAP testowałem podłączając pamięci masowe - działają, problem więc nie wygląda na hardware'owy.
 
Hej
Też miałem ten problem, ale na TS-253A przy tym samym zasilaczu. Dopiero pomogło, jak całkowicie odłączyłem UPS, wypiąłem to żółte złączę od akumulatora, podłączyłem z powrotem do sieci, włożyłem złącze, uruchomiłem i dłużej przycisnąłem przycisk reset (jest pomiędzy żółtym złączem a portem USB). Potem podpiąłem kabel USB do Qnapa i prawidłowo wykrył zasilacz :). Jeszcze dla pewności zrobiłem test UPS-a (z kompa) i jest wszystko Ok.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0728 Build 20181013
Model serwera: QNAP TS-253A
Model UPS: APC Back-UPS 700VA 230V AVR IEC
Połączenie: USB

Pozdrawiam.
 
Miałem ten sam problem. U mnie wszystko było dobrze, do momentu dodania dysku twardego do NAS. Kilkukrotne wkładanie, reset NAS i UPS nie pomagały. UPS był niewidoczny dla QNAP. Pomogło rozwiązanie Pablik213, rozłączenie wszystkiego wyjęcie żółtego bezpiecznika i przytrzymanie przycisku reset. Następnie inicjacja UPS, NAS i podpięcie kabla USB, UPS wykryty.