Pomoc Qnap ts-251 problem

Jankesiks

Nowy użytkownik
Noobie
6 Listopad 2015
2
0
1
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
na forum czytelnikiem jestem od ponad dwóch lat i w końcu nadszedł czas żeby zwrócić się o pomoc.

Mój qnap ts-251 2g zaczął się dziwnie zachowywać i nie wiem co mu dolega:(
A mianowicie:

1) odpala się pali się tylko niebieska dioda usb ( pomimo że nic nie podpięte) po 30 sek zaczyna wyć wentylator i koniec; ( mniej więcej co 5 raz)
2) odpala się, usb na niebiesko hdd o nic hdd 1 na czerwono i tak stoi;
3) dyski wyjęte, zachowanie jak w pkt 2
4) odpala się, hdd 0 na zielono hdd 1 czerwony odpala się system nie widzi w ogóle 2 dysku ( raz na 30-40 razy)
5) odpala się normalnie jak gdyby nigdy nic, po kilku godzinach wyłącza się

Dziś raz mi się odpalił, zaktualizowałem firmware więc to chyba nie z tym problem. Pod hdmi odpala się do menu inicjalizacji nas co któryś raz, pozostałe razy zatrzymuje się na decompressing linux. Dyski sprawne na 100%, podpinałem zasilacz z drugiego nas-a i dalej to samo.

Czy jest ktoś w stanie coś pomóc/podpowiedzieć ?

Pozdrawiam
Dalej walczę z qnapem, doszedłem że uruchamia się normalnie ale tylko w wyjątkowych okolicznościach.
Jak go włączę i palą się dyski na czerwono podlączam go pod tv pozwalam aż dojdzie do momentu kiedy mam podać login i hasło.
Wtedy go odłączam od zasilania podlączam ponownie i uruchamia się jak gdyby nigdy nic normalnie.
Jak go wyłącze poprzez zamknij system i próbuję wlączyć ponownie to znowu czerwone kontrolki od hdd, albo się włącza i odrazu wyłącza.

Zrobiłem reinicjalizacje nas-a, firmware aktualizowałem normalnie przez system qnap więc chyba o nie w nim problem ?
Jakieś pomysły co to może być ?

pozdrawia m
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap nie uruchamia się czerwone