Przy piwie Qnap TS-251

seniorus

Nowy użytkownik
Noobie
22 Luty 2016
4
0
1
45
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Co sądzicie o ofercie z firmy QNAP TS-251-2G (2GB RAM) · NAS, 2x SATA, 2.4 GHz, 2GB, 4x USB, HDMI | redcoon Polska
999 z 2 GB ramu
Jestem od pewnego czasu zainteresowany tym qnapem z uwagi na hdmi i kodi.
1.Czy filmy tną się przy odtwarzaniu na KODI filmów z hdd np 40-50 GB ?
Rozumiem, że napisy srt i polska strona kodowa działa poprawnie.
2.Interesuje mnie wrzucenie pluginów do KODI typu "Polska telewizja, mr now, web tv". Ktoś testował ?
3. Moja żona lubi oglądać filmy na swoim telefonie. Cóż różne zboczenia są w narodzie ;). Czy transkodowanie w locie powoduje jakąkolwiek zacinkę np przy 1080p.
4. Czy qnap otworzy pliki ISO BD ?
5. Czy sprzęt działa poprawnie na 2 x 8 GB ?

Posiadam obecnie Popcorn Hour A-110 i czyta wszystko poza płytami chodnikowymi. Ofc to jest odtwarzacz multimedialny aczkolwiek wolałbym nie spadać z oczekiwaniami.
 
1.Czy filmy tną się przy otwarzaniu na KODI filmów z hdd np 40-50 GB ?
Nie,ponadto rozmiar filmu jest mało istotny, ważny jest bitrate, im jest on wyższy tym wiecej mocy do odtwarzenia trzeba.
Rozumiem, że napisy srt i polska strona kodowa działa poprawnie.
Prawda.
3. Moja żona lubi oglądać filmy na swoim telefonie. Cóż różne zboczenia są w narodzi ;). Czy transkodowanie w locie powoduje jakąkolwiek zacinkę np przy 1080p.
Plex czyni cuda i daje rade.

4. Czy qnap otworzy pliki ISO BD ?
QNAP czy KODI ?
W każdym razie - na oba tak.

5. Czy sprzęt działa poprawnie na 2 x 8 GB ?
Oficjalne wsparcie kończy się na 2x 4Gb. Jak ruszy to ruszy.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Kup wersję 2GB za 999zł, dokup sobie sam pamięć min. 4GB. Będzie taniej i lepiej niż 2GB (to pewnie 2x1GB, trochę mało, optimum do domu 4-8GB, do wirtualizacji 8-16GB)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Generalnie sprzęt potrzebuje do torków i do oglądania filmów. Boli mnie to KODI, które na PC potrafi nieźle zeżreć RAM-u.
Doczytałem, że ktoś ma problem z zapisem np pobranego Linuksa aby zapisywał się w tym folderze w którym się chce. Czy to prawda, że jest na sztywno zapisywanie do konkretnego folderu i Amen ?
Jedyną ciekawą dla mnie rzeczą jest kamerka. Przy małym dziecku przydaje się ;)
Rozumiem, że licencja jest na odtwarzanie i zapisywanie ?

Edit: Czy taki router TP-Linka 1043ND może być hamulcem po sieci ? Niestety korzystam z ich firmware a open wrt kompletnie mi nie przypadł raz do gustu a dwa wydajności jakiejś nie zauwazyłem
 
Doczytałem, że ktoś ma problem z zapisem np pobranego Linuksa aby zapisywał się w tym folderze w którym się chce. Czy to prawda, że jest na sztywno zapisywanie do konkretnego folderu i Amen ?
Guzik prawda, zawsze można użyć innego programu.

Dostajesz licencje na DWIE kamery.

Router ? zawsze, żeby było wydajnie to połączenie z NASa leci do switcha a switch jest połączony do routera. Całą brudną robote robi switch.
 
Boli mnie to KODI, które na PC potrafi nieźle zeżreć RAM-u.
Jak pisał wcześniej @badsector 4-8GB jest wystarczające żeby się tym nie martwić

Doczytałem, że ktoś ma problem z zapisem np pobranego Linuksa aby zapisywał się w tym folderze w którym się chce. Czy to prawda, że jest na sztywno zapisywanie do konkretnego folderu i Amen ?
To zależy co i czym ściągasz. Generalnie wszystko da się obejść.
Jedyną ciekawą dla mnie rzeczą jest kamerka. Przy małym dziecku przydaje się ;)
Rozumiem, że licencja jest na odtwarzanie i zapisywanie ?
Tak

Czy taki router TP-Linka 1043ND może być hamulcem po sieci ?
Generalnie do zastosowania domowego nie powinieneś czuć żadnego dyskomfortu ale to jest router i wszystko w nim obrabia soft, więc do pełni szczęścia powinien pracować jako router a do połączeń kablowych jakikolwiek switch :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam,
Co sądzicie o ofercie z firmy QNAP TS-251-2G (2GB RAM) · NAS, 2x SATA, 2.4 GHz, 2GB, 4x USB, HDMI | redcoon Polska
999 z 2 GB ramu
Jestem od pewnego czasu zainteresowany tym qnapem z uwagi na hdmi i kodi.
1.Czy filmy tną się przy otwarzaniu na KODI filmów z hdd np 40-50 GB ?
Rozumiem, że napisy srt i polska strona kodowa działa poprawnie.
2.Interesuje mnie wrzucenie pluginów do KODI typu "Polska telewizja, mr now, web tv". Ktoś testował ?
3. Moja żona lubi oglądać filmy na swoim telefonie. Cóż różne zboczenia są w narodzi ;). Czy transkodowanie w locie powoduje jakąkolwiek zacinkę np przy 1080p.
4. Czy qnap otworzy pliki ISO BD ?
5. Czy sprzęt działa poprawnie na 2 x 8 GB ?

Posiadam obecnie Popcorn Hour A-110 i czyta wszystko poza płytami chodnikowymi. Ofc to jest odtwarzacz multimedialny aczkolwiek wolałbym nie spadać z oczekiwaniami.
Dobra oferta była na redcon, też ją zauważyłem. Niestety nie zdążyłem na nią. Zrozumieli że się pomylili w cenach i teraz znowu jest cena bez sensu :(
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus