Kawa i papierosy QNAP TS-251B-2G czy QNAP TS-351-2G

misiaczekm

Passing Basics
Beginner
6 Sierpień 2019
24
3
3
53
QNAP
TS-x64
Ethernet
2.5 GbE
Zamówiłem już co prawda ts-128, ale po kilkunastu przeczytanych opiniach chyba zmienię zdanie i zakupie coś z intelem. Myślę nad tymi modelami
QNAP TS-251B-2G
Intel Celeron Apollo Lake J3355 2.0 GHz Dual Core, 2G RAM

QNAP TS-351-2G
Intel Celeron J1800 2-core 2.41GHz

oba mają pamięć 2GB i możliwość zmiany do 8GB, procesor pierwszego jest podobno szybszy. Pierwszemu można dokupić kartę na dysk SSD, drugi zaś ma możliwość zamieszczenia go w 3 wejściu na dyski. Ceny podobne, który będzie szybszy?
Moje potrzeby: chmura, poczta, serwer www,ftp; backup zdjęcia, multimedia filmy full hd i 4k

Zakupiłem model QNAP TS-251B-2G. Jestem rozczarowany NAS-em (nie modelem). Myślałem, że komunikacja z nim będzie bardzo podobna jak z zewnętrznymi dyskami usb. Niestety tak nie jest, do tego kopiowanie danych idzie jak krew z nosa... szczególnie Qfinder Pro. Miałem tam magazynować zdjęcia i filmy, ale teraz się boję skasować zawartości komputera, bo nie wiem czy będę miał normalny do nich dostęp z NAS...
 
Dysk USB a NAS to dwa inne światy. Ktoś chyba nie zrobił rozpoznania .. demo na stronie producenta jest dostępne i nie boli :)
 
Demo raczej by mi nic nie dało jeśli chodzi o wrzucenie plików na dysk w NAS, jest jakiś menadżer plików na windows by móc się połączyć z nas i wrzucić pliki do katalogów?
 
Masz na start QFindera - który pomaga z podłączeniem : Jak wyszukać serwer QNAP NAS i nim zarządzać przy użyciu aplikacji Qfinder Pro - przewiń do
  • Montowanie folderów serwera NAS w Eksploratorze plików Windows przy użyciu aplikacji Qfinder Pro
Niestety nas wymaga od ciebie nauczenia się paru rzeczy.

Jeśli to Twoje pierwsze urządzenie, to polecam skopiować swoje dane (nie kasować ze źródła) na nasa, pobawić się programami , ustawieniami, popytać i znaleść takie ustawienia co cie ustawiają.
Jak stwierdzisz - to jest to ! To zapisujesz sobie ustawienia (screny czy jakaś inna forma) , kasujesz zawartość nas do zera (łączenie z danymi) i konfigurujesz go ostatecznie od zera.

Jest to dłuższy proces , ale gwarantuje że wiesz co robisz i masz świadomość ile czasu na tym schodzi.
 
  • Lubię to
Reakcje: misiaczekm
Demo raczej by mi nic nie dało jeśli chodzi o wrzucenie plików na dysk w NAS, jest jakiś menadżer plików na windows by móc się połączyć z nas i wrzucić pliki do katalogów?
Podmontuj katalogi z NASa na PC i będziesz korzystał tak, jakbyś miał po prostu kolejny dysk/partycję w Windowskie.
Jeśli chodzi o prędkość to zależy jak masz to podłączone. Jak masz laptopa z kiepską kartą wifi i kopiujesz duże pliki to wiadomo, że będzie wolno. Ale jak masz komputer podłączony do routera przez LAN Gbitowy to wtedy jest mega szybko - to już nie kwestia NASa a bardziej sieci lokalnej jak to działa.
Ja mam QNAPa podłączonego kablem 1Gbit/s do routera a na co dzień korzystam z laptopa podłączonego do wifi i nie narzekam na prędkości, ale też nie kopiuje dużo dużych plików. Przy synchronizacji plików pdf, xls etc. nawet nie zauważysz, że połączenie jest "wolne".
 
Dziękuję, mapowanie daje pożądany rezultat. Przynajmniej się w tym odnajduję ;)
Po zwiększeniu ilości pamięci to i kopiowanie plików staje się przyjemnością!!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. łączenie folderów