Pomoc Qnap ts-253a Problem z odtwarzaniem treści 4k

dudikow

Passing Basics
Beginner
6 Styczeń 2011
11
1
3
45
Kowary
QNAP
TS-x53A
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie
Mam pytanie do posiadaczy TS-253a 4 GB . Do dnia dzisiejszego nie maiłem problemu z w/w sprzętem . Filmy odtwarzałem za pomocą Plexa . Dziś postanowiłem przetestować nowy telewizor i odtworzyć film w rozdzielczości 4k. Jak wielkie było moje zdziwienie gdy podczas odtwarzania film zaczął się przycinać - zatrzymywać itp(specyfikacja zapewnia zgodność z 4 k). W pierwszej chwil sprawdziłem obciążenie procesora (50-90)% . Postanowiłem ten sam fil odtworzyć po DLNA . Działa płynnie (no zrozumiałe ale chciałem się upewnić cz no nie winna filmu) . I tu moje pytanie - czy tylko ja mam taki problem. Może wchodzą w grę jakieś specyficzne ustawienia, kodeki itp .
 
Jak wielkie było moje zdziwienie gdy podczas odtwarzania film zaczął się przycinać - zatrzymywać itp(specyfikacja zapewnia zgodność z 4 k). W pierwszej chwil sprawdziłem obciążenie procesora (50-90)% .
Przez PLEXa ? Pewnie transkodował i zżeral CPU.

Postanowiłem ten sam fil odtworzyć po DLNA . Działa płynnie
Bo przesyłało sam plik, obciązenie żadne - TV sam sobie dekodował film.
 
Hm...

Jeśli film jest 4k w jakości nie pamiętam jak to się zapisuje kategoria 10 (nie wiem jak profesjonalnie to się opisuje). To Ci nie pójdzie na tym sprzęcie i będzie przycinał. Już był o tym temat na forum.

Testowałem filmy 4k i w Kodi działały dobrze do póki nie otworzyłem filmu w powyższej kategorii.

Wtedy nic Ci nie pomoże. Celeron jest na to zwyczajnie za słaby.
 
Hm...

Jeśli film jest 4k w jakości nie pamiętam jak to się zapisuje kategoria 10 (nie wiem jak profesjonalnie to się opisuje). To Ci nie pójdzie na tym sprzęcie i będzie przycinał. Już był o tym temat na forum.

Testowałem filmy 4k i w Kodi działały dobrze do póki nie otworzyłem filmu w powyższej kategorii.

Wtedy nic Ci nie pomoże. Celeron jest na to zwyczajnie za słaby.
To jest film w pełnym 4k 80gb. Myślałem że kupiłem mocny sprzęt. W specyfikacji pięknie opisane że obsługuje 4k. Reklama dźwignią handlu. Zastanawiam się to jaki sprzęt poradzi sobie z 4k?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Nie ważne ile plik waży tylko jak został skonwertowany itp. i chyba używany jest termin generacji 4k. niestety najnowszy bodajże 10 ten procesor nie jest wstanie obsłużyć. Co znaczy że faktycznie na tym NAS działają filmy 4K ale nie wszystkie.

Musisz wejść w specyfikację procesora.

Gdzieś czytałem że tylko do 8 daje radę. Niestety nie mogę znaleźć tego zestawienia.
Zastanawiam się to jaki sprzęt poradzi sobie z 4k?
Zapewne coś z i3 na pokładzie.
 
To znaczy że producent Q przy TS-253A nie do końca powinien wstawiać znaczek 4K:
upload_2017-11-8_8-3-38.png
 
To znaczy że producent Q przy TS-253A nie do końca powinien wstawiać znaczek 4K:
Pokaż załącznik 20812
Tak jak pisałem wcześniej - chwyt marketingowy. Reasumując, jeżeli 4k to urządzenia na i3 i5. Szkoda że nie było nigdzie informacji że sprzęt obsługuje 4k ale nie wszystkie .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka