Qnap TS-262 czy TS-264 (przesiadka z S 214Play)

trustworthy

Entry Technician
Q Associate
15 Wrzesień 2011
18
3
18
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Cześć,

przymierzam się do zakupu Qnap do domu - nastawienie głównie na multimedia. Zastanawiam się nad TS 262 bądź 264. Czy możecie polecić, który lepszy do moich zastosowań - zdjęcia, video, dostęp do plików.

Do tej pory posiadam wiekowego S 214 Play, ale staruszek jest już bardzo powolny i czas na przesiadkę. Szczerze mówiąc, nie myślałem o zmianie na Qnap, ale model 723+ pchnął mnie w stronę Qnap :)

Będę wdzięczny za opinie i wskazówki, na co zwrócić uwagę przy zmianie z S na Qnap - zapewne wielu z Was ma taką przesiadkę za sobą.
I tak, wiem, że pewnie (niemal)każdy tutaj powie, że Qnap lepszy, rozumiem to, w końcu to forum Qnap. Nie mniej jednak nigdzie nie znajdę lepszych opinii w temacie.

Z góry dzięki!
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Bardzo dziękuję, doceniam szybką odpowiedź :)

Podpytam jeszcze o kilka kwestii:
1. RAM - TS-264 ma nierozszerzalną. Czy 8GB będzie wystarczające? Wiem, ile potrzebowało S, nie wiem, ile Qnap ;)
2. ile lat co do zasady udostępnianie jest wsparcie przez Qnap w formie aktualizacji oprogramowania?
3. czy są różnice w dostępności aplikacji dla 262 i 264? Zakładam, że to samo, ale wolę podpytać - na stronie Qnap live ciężko o niektóre aplikacje - np. brak Photo Station....
4. Z tych dwóch 264 jest lepszym wyborem - czy warto Twoim zdaniem coś jeszcze rozważyć?
 
1. @jerry1333 dawaj kulę ! autor jakoś nie powiedział co nas będzie robił ! :D
2. Długo 3 lata (przeciętnie) , są modele które będą miały dłuższe wsparcie - popatrz na trupki na liście Stan pomocy technicznej produktu
3. Nie.
4. Patrz #1 - nie wiemy co nas będzie robił ?
 
  • Lubię to
Reakcje: mir7
Jak to mawia nasz przyjaciel @Ice - w życziu liczą się tylko konie.
A TS-264 ma więcej koni niz TS-262.

3. czy są różnice w dostępności aplikacji dla 262 i 264? Zakładam, że to samo, ale wolę podpytać - na stronie Qnap live ciężko o niektóre aplikacje - np. brak Photo Station....
Jasne, że są. Za chwile sie okaze ze bedziesz chcial postawic kontener, albo jakąś małą VM'ke. Na TS-264 już spoko, na TS-262 no już słabo.
 
  • Lubię to
Reakcje: trustworthy
1676459922433.png


dlatego napisałem że TS-264 ? po co się wgłębiać , skoro nie wiemy co będzie na nim robione ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Panowie, obejdzie się bez kuli i chłosty ;)
Napisałem faktycznie bardzo enigmatycznie, że do użytku domowego i multimediów.
Precyzujac: użytek prywatny
1. Aplikacja do zdjęć - przeglądanie, kopia zdjęć z urządzeń - photos
2. Video - video station, plex, emby, kodi
3. Smb
4. Vpn
5. Jakiś note station, contacts, calendar
6, pewnie jeszcze inne, do tej pory ograniczały mnie możliwości 214 Play ;)

Ponieważ nie znam jeszcze mocno możliwości oprogramowania qnap, to nie wiem, co jeszcze do domu by mi się przydało. QuMagie? Choć to jest odpłatne, o ile dobrze rozumiem.

Jak widzicie, chodzi o urządzenie prywatne do domu, które będzie po prostu szybko działało - do oglądania filmów, zdjęć, dostępu do plików z zewnątrz, etc. W dockery i inne się nie bawiłem, choć wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Jeżeli coś jeszcze mogę doprecyzować, podpowiedzcie proszę.

Z tymi 8GB bez możliwości rozbudowy trochę się martwię. 262 jak rozumiem ma 4GB, ale można rozbudować. Ale jestem otwarty na inne modele, których jeszcze nie znam tak dobrze jak Wy :)

A zaraz idę się bawić w system qnap demo :)
 
oba modele mają wlutowaną pamięć - więc nie ma opcji rozbudowy
Połączono posty:

bez dyskusji TS-264 , po prostu więcej mocy.
i na tym można zakończyć.

nawet jakbyś odpalił dockera dla pihole'a + plex/emby/jellyfin, to masz zapas zasobów.
 
  • Lubię to
Reakcje: trustworthy
W takim razie czy nie lepszym wyborem jest np te 464 4g i wymiana kości na 16GB?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Model 264-8G, 464-8G - mają wlutowaną, nie rozszerzalną. Ten pierwszy leży koło mojej stopy więc widziałem.
464-4G, 664-4G mają 2 slociki. Wiem bo leżą koło mojej drugiej stopy.
 
  • Lubię to
Reakcje: trustworthy
Super, masz modele nad którymi się zastanawiam. Jeżeli chodzi o zapas mocy, to widzisz jakąś różnicę? Warto wziąć 464 z 4GB i wymienić pamięć?
Czy też 8GB w 264 jest wystarczające?

Szukam qnap, który będzie przyszłościowy i nie będzie łapał zadyszki za 2 lata. Syno oznacza takie modele plusem. A qnap?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Zapas mocy ? Różnicę ? Nie rozumiem do końca o jaką róznicę mocy. Pomiędzy czym ?
modele 264/464/664 to jeden grzyb tylko z różną ilością slotów 3,5". No i oczywiście jeżeli z jakiś przyczyn potrzebujesz RAID6 czy 5 to model 2 zatokowy odpada w przedbiegach.

Ja się nie znam.
Popieram przedmówców z komitetu organizacyjnego.

Czyli - jeżeli masz składować tylko pliki, używać Plexa/Jellyfin (QSV w N4505/N5105 jest ten sam) etc, ale nie odpalać żadnych dockerków, itp. - 462 bedzie OK (tylko nie z tymi 2GB ramu).
Jak interesuje Cie coś więcej - to 4 rdzenie zrobi zauważalną różnicę.

462 jest nieatrakcyjnie wyceniony w stosunku do 464.
 
@pimposh dzięki. x64 w takim razie zostaje.
Możesz napisać, jakie masz wykorzystanie RAM w 264 vs 464/646 przy jakich usługach? I ile ram masz w 464/646.

@pigers dobra szydera. Na forum syno brakowało mi pisma obrazkowego ;)
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
@pimposh dzięki. x64 w takim razie zostaje.
Możesz napisać, jakie masz wykorzystanie RAM w 264 vs 464/646 przy jakich usługach? I ile ram masz w 464/646.

@pigers dobra szydera. Na forum syno brakowało mi pisma obrazkowego ;)

640 kilobajtów wystarczy każdemu. Jeżeli pójdziesz w 264, masz 2x wiecej na starcie. Jeżeli w 464/664, weź standardowe 4G.
Upgrade to 10 minut. Będzie Ci brakowało to dołożysz. To już przecież zależy co tam uruchomisz.
Jak dla mnie to wcześniej zaczniesz narzekać, że procesor kozia dupa niż, że pamięci mało, chyba, że masz fetysz 7 VM z debianem odpalonych w tym samym czasie....

Do trzymania plików, to sam zobacz, 2GB wystarczy.
Jeżeli nie planujesz rozbudowy >8GB, to ja bym wział fabryczne 8G z jednego powodu. Działa na 2933 MHz, a te wersje z SODIMM - na 2666 (cokolwiek tam nie wkładałem, a sprawdzałem i 2933, i 3200 przeróżne z kartonu z dobrociami). Smaczek o którym chyba nikt nie wspomina. Czy coś daje ? Być może ;-)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2023-02-15 o 15.32.17.png
    Zrzut ekranu 2023-02-15 o 15.32.17.png
    610,4 KB · Wyświetleń: 49
  • Zrzut ekranu 2023-02-15 o 15.54.37.png
    Zrzut ekranu 2023-02-15 o 15.54.37.png
    467,1 KB · Wyświetleń: 47
A może TS-253D ja tam władowałem 20 GB ram qnap.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253d
  2. system na qm2
  3. QNAP TS-264 opinie
  4. qbitorrent
  5. SSD CACHE
  6. https://forum.qnap.net.pl/threads/qnap-ts-262-czy-ts-264-przesiadka-z-s-214play.40227/
  7. Ts-264
  8. TS-262
  9. ssd na system
  10. kodi
  11. QNAP TS-264
  12. System jest zajęty
  13. Pihole
  14. TS 262
  15. ts-x53d
  16. cache qnap
  17. qnap do domu