Pomoc QNAP TS-269L jako Music Station

Grzes978

Entry Technician
Q Associate
20 Maj 2008
72
1
8
45
Bielsko Biała
www.planetagor.pl
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
100 Mbps
Witam

Mam pytanie bo przymierzam sie do zakupy 269L, czy jest jakakolwiek mozliwość podłaczenia bezpośrednio Qnapa do sprzetu audio, z pominięciem TV?

założenie jest takie

qnap + sprzet grajacy i obsługa qnapa poprzez smartfona. czyli cos nalogicznego jak z xbmc . Po co właczac TV skoro można sterwoac smartfonem.

dwa czy da sie jakoś wyciagnać sygnal audio z hdmi

PozdrawiamJuz znalazłem rozwiązanie dotyczace wyciagniecia sygnału audio z hdmi

Urządzenie przetwarzające dzwięk z HDMI na kabel optyczny - elektroda.pl

ale moje pytanie ciagle jest takie same, - czy moje załozenie będzie działac? Sterowanie music station telefonem i odtwarzanie dzwieku hi fi.Pozdrawiamjeszcze inne rozwiazanie za mniejsze pieniążki bo tylko 40 zł

Kabel HDMI + wyjście optyczne + wyjście 2 x chinch Microsoft
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Oczywiście, że jest to możliwe. Ja mam też tak podpięte, że najpierw wpada sygnał do aplitunera a dopiero z niego idzie na TV. Ja steruję odtwarzanie samej muzy przez appkę do obsługi aplitunera bo jest dla mnie bardziej funkcjonalna, ale nie ma problemu, żebyś sterował sobie tym poprzez xbmc.
Jaki masz wzmacniacz bo to tak naprawdę wszystko zależy od niego?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
jeszcze nie mam :)
ale dokupienie zastawu hi fi to juz mniejszy problem :) a chce po prostu kupic zestaw glosnikow 5.1 z wzmaniaczem, takie cos co niby ma byc do kompa, a moze dzialac jako wieza hi fi oraz glosniki do kina domowego --> kinem domowym bedzie qnap z xbmc i wten sposob mam wszytsko

tv
hi fi

i zrodlo z ktorego czerpie filmy, i muzyke czyli qnapa

sterowanie smartfon



jak rozumiem przez apke moge wszytsko,

bo u siebie muzyke mam tylko w mp3 i posegregowana w foldery i podfoldery, jak rozumiem ze apka bede mogl sobie wszytsko przegladac prawie jak na kompie?p.s. a jaki masz amplituner i jaka to apka?

pozdrawiam
 
Mi najdlużej zajęło znalezienie aplitunera akurat:) Ostatecznie kupiłem Denona avr 2313 bo zależało mi na dwóch niezależnie skaliwanych wyjściach video. U mnie też qnap jest kinem domowym, który odtwarza wszystkie treści audio/video (muze mam głównie we flacach, ale mp3 też sie trafiają). Aplitunerem zarządzam poprzez appke DeRemote - tutaj mogę przeglądać pliki z muza w katalogach. Do zarządzania poprzez xbmc polecam appke xbmcremote, naprawdę bardzo dobra aplikacja.
Dodam jeszcze jedno, że w moim rozwiązaniu tak naprawdę do odtwarzania muzy nie jest potrzebne hdmi bo aplituner podłączony jest do routera i sam dekoduje pliki. Hdmi w moim wypadku używam do odtwarzania video.
 
Ostatnio edytowane:
Też chętnie tak bym to zrobił ale bez szukanie w google, Twoj Denon kosztuje jak nic tyle co qnap 269 albo najpewniej więcej. Jak rozumiem w qnap remote podobnie jak w twojej apce, poruszam się po katalogach z muzyką.
P.s.
Spodziewam się że można też tworzyć i zapisywać swoje play listy. I potem tylko wybierać daną play listę i słuchać bez zbędnego ustawiania muzyki i kolejności utworu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W qnap remote musisz mieć podgląd na TV, żeby widzieć po czym się poruszasz (to działa na zasadzie pilota). Tak jak pisałem, żeby widzieć zawartości katalogów/playlisty itp. bez konieczności podglądu to potrzebujesz xbmcremote.
Spodziewam się że można też tworzyć i zapisywać swoje play listy. I potem tylko wybierać daną play listę i słuchać bez zbędnego ustawiania muzyki i kolejności utworu.
W xbmc masz możliwość tworzenia w pełni zarządzalnej biblioteki muzycznej.
 
I o to mi chodzilo. :-D aby weliminowac tv. Oczywista opcja to Twoj Denon ale nigdy nie mialem zamiaru wydac 2700 za wzmacniacz. A potrzebne sa jeszcze glosniki. Choc jak juz bym mial kupowac denona to z twardym dyskiem i wtedy mam muzyke igranie w jednym. Ale i tak pozostaje posiadanie dysku sieciowego i kina domowego.
 
Kup sobie którąś z poniższych kart muzycznych i podłącz do Music Station w QNAP'ie.
Brand|Model|Remark
\aim|AS301|USB Sound Card
\Creative|Sound Blaster X-Fi GO|USB Sound Card
\Logitech|A-5572A|USB Sound Card
\MediaTek|AudiMax T1|USB Sound Card
\Steelseries|Siberia USB sound card|USB Sound Card
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Wpisz w alle dac usb i masz za 50 bez obudowy a 100 w obudowie karte z 3 wyjściami. Coaxial, optical i jack. Grają wszystkie rownolegle. Music station do tego i jest moc. Tylko max 48 khz. Podlaczasz pod ampli czym chcesz i gra bez zadnych tv, kodi itp.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka